Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szőr nélküli barack (nektari...

A szőr nélküli barack (nektarin mag) megterem idehaza?

Figyelt kérdés
2023. júl. 9. 14:57
 1/5 anonim válasza:
54%
Igen. A jelenlegi ékhajlat miatt sokat kell öntözni de igen. Már a kiwi és a Citrom is terem itthon. Sőt a füge is.
2023. júl. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ékhajlat" :DDD

Az az olyan éken van, aminek nem sík a lejtős felülete, hanem kicsit ívelt?


Kérdező, nagyapámnak volt jópár barackfája a 80-as évek végén, 90-esek elején, és volt köztük 1 vagy 2 fa. Ő kopasz-baracknak hívta, úgy tudom egyről beszélünk. Szóval már akkor is megtermett.

2023. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Most mit is szeretnél termelni, kérdező? Nektarint, vagy magot?

A nektarin természetesen megterem. Egyszerű őszibarack, csak szőrtelen kivitel. (Ha épp nincs termés a fán, akkor nem mondod meg, hogy melyik a szőrös barack, és melyik a nektarinfa, mindenben szinte teljesen egyforma.) Ugyanott megterem, ahol a szőrös változat.

Nekem voltak nektarinok is anno az őszibarackosomban (2 fajta), de utáltam, mert borzasztó érzékeny a moníliára a szőrtelensége miatt, és egyszerűen nem tudtam annyit permetezni, hogy ne menjen tönkre a felénél több. Emellett az ízük elmarad a szőrös barackok többsége mögött, meg a legtöbb nem is magvaváló.

2023. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem újdonság hogy megterem, és nem összehasonlítható a kivi, füge, citrom fagytűrésével. Kb mint a hagyományos barack csak újabb nemesítés. Nekünk a 90-es években volt.
2023. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mindentudó99 ***** válasza:
Persze de rohadásra hajlamosabb a másiknál.
2023. júl. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!