Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez betegség vagy elszáradt a...

Ez betegség vagy elszáradt a málna?

Figyelt kérdés

Az egyik vessző egyszertermő, tavaly ültettem, az szépen termett idén, a letermett vesszőt lemetszettem, a megmaradt új vessző van a képen, ami jövőre teremne.

A másik egy konténeres folytontermő málna, amit májusban ültettem, szépen elvolt egy hónapig, beértek a bogyók, amik voltak rajta, majd lassan ilyen lett.

Minden nap kapnak vizet.

Ez betegség vagy simán elszáradtak? Van arrébb két pici málnám, ami jól van. Ha ez valami kórság, inkább kiszedem őket.

Férjem szerint csak melegük volt, majd jövőre hajtanak újra, nem piszkáljam. De nekem gyanúsak. Október felé kellene elszáradniuk, nem?



2023. júl. 18. 20:43
 1/8 A kérdező kommentje:
2023. júl. 18. 20:43
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább valami vírusos betegség, mint kiszáradás. Volt locsolva mostanában?
2023. júl. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Minden nap estefelé öntök a tövükre bőven vizet. Akkor a konténeres lehet a ludas? Kertészetből van, mikor vettem jól nézett ki. Az egyszertermő is szép volt, termett is mindkettő. Először a folytontermő kezdett száradni, aztán a másik. Van két kicsi konténeres 2 méterrel arrébb másik kertészetből, azok jól vannak(még). Nincs a környéken málna, szomszédban sem. Honnan kapnak vírust? A kertészetből hozhattam haza?
2023. júl. 18. 21:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Akár. Nekünk most a paradicsomok küszködnek vírusokkal. Ellenszere sajnos nincs. Illetve a metszőolló, majd a beteg növények elégetése.
2023. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezeknek kampec. A vírus valószínűtlen, valami gomba lehet inkább. A leírtak alapján nem merül fel más ötlet, mint az agyonöntözés. Esetleg agyontápozás lehetett?

Én idén egyszer se öntöztem a málnákat, és rengeteget teremtek, sokat árultunk róluk, meg hatalmas hajtásaik vannak. A folytontermők öreg vesszőit épp tegnap vágtam ki, mert már kezdenek érni az új hajtásokon a szemek.

2023. júl. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt valószínűleg a meleg intézte el.Talàn tőről még újrahajt.
2023. júl. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet a meleg lesz mégis. A kettőt, aki jól van árnyékolja egy fa. A két száraz egész nap napon van. De azért nem gondoltam, hogy locsolás mellett ez lesz velük. Vagy tényleg túlöntözöm? Pedig tiszta szárazak. Honnan lehet tudni, hogy gomba az öntözéstől vagy épp kevés a víz?
2023. júl. 19. 09:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, van-e az országnak olyan szöglete, ahol nincs elég víz a talajban. Az nem számít, hogy a felszín porzik-e. Ha leszúrsz egy ásót, és 20 cm mélyen nem porszáraz, akkor az a málnának tökéletesen elég. Ja, nyilván a homoktalajok lehetnek szárazak, ilyen helyre nem is érdemes málnát ültetni.

A meleg nem lehetett. Nálam korábban 44 fokon, a napon is csak napnak kitett levelek égtek meg. Az egész növény nem száradhat el így a melegtől. A folyamatos 36 fokon, öntözés nélkül, aszályban is csak annyi történik, hogy az alsó levelek lemennek, a felsők zöldek maradnak. És aszály idén még nem volt, nem kellett semmi fás szárú növényt öntözni, egyszer se.

De ha mocsárban tartod, minden nap öntözöd, akkor a gyökérszőrök elpusztulhatnak, vagy betegség is megtámadhatja a gyökereket.

2023. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!