Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha már a paradicsom szárán és...

Ha már a paradicsom szárán és a termésen is megjelentek barna foltok, fölösleges permeteznem, ugye?

Figyelt kérdés
Paradicsomvésznek gondolom.
2023. aug. 8. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Barna folt a paradicsom alján kör alakban? Mert azt tudomásom szerint kalcium hiány okozza.
2023. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, azt ismerem. Az a száron nem jelenik meg. Sajnos, ez paradicsomvész lesz. Bár Ca-hiány lenne, a legkönnyebb orvosolni.
2023. aug. 8. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem késő permetezni, csak akkor a termését most nem tudod fogyasztani. De a paradicsom csak most kezd teremni. Mérlegeld, hogy a permetszerednek mennyi a tisztulási ideje és megéri-e, mert lesz-e még utána termése amit meg tudsz majd enni.!
2023. aug. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha még nem nagyon beteg, akkor a paradicsomvészt meg lehet fogni felszívódó szerrel. Pl. Mister, emelt dózissal, pár nap után szükség esetén ismételve. Ha nem permetezed, biztosan vége, ha permetezed, akkor nem biztosan. Gondolom, nem hektárokról van szó, fél liter permetléhez nem drága a hatóanyag.

Bár a leírás alapján akár baktérium is lehet, azzal nem tudsz mit kezdeni.

2023. aug. 9. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azzal volt permetezve, Misterrel meg Cuproxattal, szóval a legjobbakkal, de itt felénk állandóan esett, nem 6 órát, hanem sokszor 24-et volt vizes. Nem csak az enyém, mindenkié ilyen a szomszédságban. Ez paradicsomvész, sajnos. Régebben emlegettek valami szert, ami megállítja, begyógyítja, de nem tudom, mi volt. Vettem is akkor, nem ugyanazt, kicsit más volt a hatóanyagok aránya, és szőlőre javasolták azt inkább. Nem nyomtam rá, mert vmi igen vad szer. Nem tudom, ha leszedném, beérne-e. Vagy megjelennének a foltok, ahogy már tapasztaltam régebben, és dobhatnám ki. Ajjaj! A Lugas F1-et talán meg tudnám menteni, az meg mind megreped.
2023. aug. 9. 06:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Curzate a szer neve.
2023. aug. 9. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!