Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertes házban lakni, és...

Kertes házban lakni, és kertes nyaralót is fenntartani egyben szerintetek is inkább nyűg, mint kikapcsolódás?

Figyelt kérdés

2023. aug. 9. 09:11
A kérdező szavazást indított:
Igen, max. csak az egyiket tudom elképzelni, vagy kertes házban lakni, vagy lakásban, és úgy mellette nyaraló.
Igen, de nekem egy kertes ingatlan is nyűg (lenne), akár kertes ház, akár nyaraló.
Nem, nekem mindkettő van, és nem nyűg, vagy csak az egyik van, de a másikat is szeretném majd.
20 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem az.

Ha nem szereted a kerti munkát akkor kialakíthatod a kertedet úgy is, hogy ne legyen vele sok munkád. Meg tudsz fizetni mást is, hogy végezze el helyetted amit kell.

Ha viszont meg akarod magad győzni arról, miért is jó, hogy neked nincsen kertes házad, nyaralód, akkor menni fog, ez jó indok.

Érvnek nem jó, de ürügynek igen.

2023. aug. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Morzsi007 válasza:
100%
Kérdés, mennyi feladat van, csak kisebb füves terület tartozik hozzá, rendbe van minden, az úgy OK, de, ha nagyobb kert, több növény tartozik a telkekhez, esetleg vannak még munkálatok, pl kerítés festés, stb, az úgy sok lehet. A másik dolog, mennyire szeretsz kertészkedni, aki nem, annak nyűg.
2023. aug. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudok ülni a teraszra itthon is, tudok szalonnát sütni, bográcsozni, grillezni a kertben stb.

Nem látom be, miért lenne jó, ha még egy nyaralóhoz is ingázhatnék át kéthetente füvet nyírni, rendben tartani. Mit nyernék? Hogy ott is kitudok ülni stb, meg itt is? Úgy sincs annyi szabija az embernek, hogy hónapokat üdülgessen. Azt az évi 1-2 hetet pedig nem szeretném mindig ugyan ott eltölteni.

Nyaraló, hétvégi telek elsősorban azoknak jó, akik amúgy a négy fal közé vannak otthon szorítva.

2023. aug. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

#3 Amikor valami speciális dologban tér el a nyaraló, akkor is van értelme. Pl. vízparton vagy annak közelében van, egy fürdő közelében van, borvidéken egy pince is tartozik hozzá vagy csak szeretnek azon a területen lenni szabadidejükben. Akkor sem rossz ha a család messze van és egy nyaralót tartanak fenn a közelükben. Akkor lehet úgy gyakran menni, hogy nem kell mások nyakán aludni.

Amúgy a kert miatt csupán tényleg nem éri meg. Nekünk is kertes házunk van, én így pl. nem tudom értékelni azt sem ha valahol nyaraláson lehetne családi házat, házrészt bérelni. Minek? Onnan ahol élek mitől lenne jobb átcuccolni pihenni egy másik kertes házba ami nem az enyém? Nekem az a nyaralás ha nem kertes házba megyek hanem hotelbe. :)

2023. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Családi házban élünk, 3500 nm-es telken. Nem köszi, nem szeretnénk mellé nyaralót, nekünk nyűg lenne. Ha valaki rendben tartaná, akkor oké, de úgy meg már ki is fizethetem a nyaralásunkra a szállás költséget és kész, mehetünk mindig máshova.

Nekem nem hiányzik, hogy kötelezően menni kelljen oda is zöld területet karbantartani, takarítani, stb. Max úgy csinálnám, ha nincs messze és bevételi forrás is lenne, vagyis kiadhatnánk és ha nincs időnk foglalkozni vele, kitermelné a takarítónő és a "kertész" díját.

Momentán én úgy érzem, hogy mindent megkapunk a házunktól, nem adna pluszt egy nyaraló. Ha nyaralni akarunk, foglalunk valamit és megyünk nyaralni. Annyit úgysem járunk, hogy az kitermelje az árát és a karbantartási költségét belátható időn belül.

2023. aug. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Akinek mindkettő kell, annak úgy a jó. Akinek elég a kertes ház, annak így a jó. Igényedtől függ.
2023. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem családi házam van, 400 m2 fűvel. Majd veszek egy két örökzöld alacsony növésű bokrot, meg lehet ültetek egy nagyra nővő árnyékot adó fát. Hetente jelenleg 30-40 percet kell rászánnom, ez a későbbiekben még kevesebb lesz 25-30 perc.

Ha lenne nyaralom, akkor csakis valami tópart környékén, A kiadással viszont az probléma, hogy minden lakalom után oda kell menni, kitakarítani, átvenni-átadni a kulcsokat stb. Szóval ez is csak akkor éri meg, ha a közelben van, de nekem ez min 2x 100 km/2 óra lenne.

Egy takarítónő 15-20000 ft/akalom, a kertész szintén. Ilyen költségek mellett kb elviszi a bevételt a rezsi költség. Cserébe még pusztul is a nyaraló.

2023. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Attól függ hol van. Egy balatoni nyaraló nyilván jó vagy egy közvetlen vizparti jó helyen ha horgászol akkor szintén jó. Egyébként egy idő után nyűg. Nekünk volt gyerekkoromban de a végén csak fźvetnyírni mentünk. El is adtuk
2023. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#9 Ez attól függ ki használja és hogyan. Apámnak is van nyaralója a kertesháza mellé. Horgászni tud ott. Gyerekkoromban nyáron laktak lent gyakrabban, hiszen dolgozni kellett menni hét közben, de akkor volt értelme a kis nyaralónak a jó időben. Amióta nyugdíjas sokkal több időt tölt ott.

Azért csökkent az elmúlt években ez az idő mert már nem egészséges és a horgászat sem köti l már annyira. De azért lassan 40 éve okoz neki örömet.

Mi persze volt hogy utáltuk gyerekként, hisz mi nem horgásztunk, de amikor felnőttünk nekünk már nem kellett menni csak ha látogatni akartuk és ő pont ott volt. :)

2023. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
A nyaralót egyfajta hobbiként kell felfogni, független attól, hogy a hétköznapokban milyen környezetben élsz. Van aki olvas, van aki a régi autókkal szeret babrálni, van aki az elektronika szerelmese, gyönyörű virágoskertje van vagy vagyonokat költ el a házikedvenceire vagy valamilyen sportot űz. Aki ezeket nem szereti, annak ez mind nyűg, neki kikapcsolódás.
2023. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!