Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki hogy osztja be, hogy...

Ki hogy osztja be, hogy mindenféle kikapcsolódásra jut ideje?

Figyelt kérdés
Sokan mennek ilyen edzésre, olyan kirándulásra, színházba, moziba, koncertre, csak úgy ismerősökkel el, és mindezt - elvileg - munka mellett, de még ott a háztartás is.
2022. jan. 26. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Reggeltől dolgozok, fél 6 körül szoktam hazaérni. A házimunkát megcsinálom fél7-ig kb, akkor vacsorázok, utána szabad vagyok.

Mondjuk kirándulásra, koncertre tipikusan hétvégén megyünk inkább.

Moziba meg van, hogy a munkahelyemről egyenesen oda megyek, és csak utána haza. Házimunka úgysincs minden áldott nap, néha belefér hogy csak késő este érjek haza.

2022. jan. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagyományos munkaidőben dolgozom, és év közben is nagyon eltér, hogy mikor mennyi időm van. Van, hogy 1-2 hónapig nincs még vasárnap se, max. este egy óra filmnézés és annyi, máskor meg csak 2-3 órányi munkám van egy nap. Akkor laza:D
2022. jan. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én elosztom a hobbijaimat, nincs rendszer, inkább időszakok vannak, mikor min van épp a hangsúly, a nyaralásokat előre tervezem, a szervezett teljesítménytúrák időpontjait időben tudom, hogy eldönthessem, melyik érdekel, azokat a napokat úgy szervezem, olvasni út közben is tudok, takarítás, főzés közben a háttérben tudok figyelni filmre, zenére. Moziban, színházban rég jártam, de a színház pl. nekem előre tervezős, viszonylag korán megveszem a jegyet, ha valamire el akarok menni. Sok olyan program van, amihez nem kell egy egész nap, és tudok mellette mást is csinálni előtte, utána. Több házimunkát lehet párhuzamosan végezni, pl. a mosógépet beindítod, amíg megy, addig elmosogatsz, megfőzöl, csak ki kell teregetni, ha lejárt a program. Nekem nem fér el, de van, aki mosogatógépet is használ, annak a mosogatnivaló is kevesebb. Bevásárolni tudok munkából hazafelé is, több bolt útba esik, nem kitérő, jobban szeretek így, mint hétvégére hagyni, sokkal gyorsabban szoktam végezni, mert kevesebben vannak hétköznap.
2022. jan. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülállóként kérdezed? Minden nap kell háztartási dolgokat csinálni?

Alapigazság, hogy mindenre jut idő, amire akarja az ember... :)

2022. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül, párként még nagyon könnyen. Mindketten hazaértünk fél 5 körül, még simán belefért egy baráti társas, egy mozi, színház, vagy akármi. Hétvégén a takarításon és családlátogatáson túl semmi doglunk nem volt, úgy osztottuk, ahogy akartuk. X brigáddal megyünk kirándulni, kettesben wellness hétvégézni, másik társasággal strandolni, stb.

Gyerekestől, közeli segítség nélkül ez már nem megy ennyire egyszerűen, megvan a napi rutinja, 8-9 körül már ágyban a helye, stb. Egyedül, egyenként így is lazák vagyunk, de kettesben ritkán jutunk el valahova, hármasban meg bizonyos korlátok közé vagyunk szorítva. Esténként max egy nagy sétát, vagy bevásárlást vállalunk be, esetleg egy vacsorát. A programozás hétvégére marad, de akkor nem szívesen ülünk a négy fal között, úgyhogy ugyanúgy megyünk mindenfelé.

2022. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kirándulás, stb ezek általában hétvégi programok. Edzést most már otthon oldom meg, régen munka után jártam. A háztartástól meg nem kell hasraesni, soha ennyire könnyű nem volt, mint ahogy most meg lehet oldani. Párhuzammosan lehet többféle feldatot egyszerre végezni. Mosógépbe bepakolok, amíg megy ,főzök. Atán átdobom a szárítóba a cuccok egy részét amit lehet, a többit kiteregetem gyorsan. Van mosogatógépem, abba is csak pakolgatni kell. A robotporszívó és felmosó megoldja a padlótisztítást, heti egyszer elég a rendes porszívóval a sarkokat megcsinálni. A felületek tiztán tartása a fürdőben és konyhában, valamint a portörlés ami picit idigényesebb és heti szinten meg kell csinálni, de ez se vesz el órákat az életemből.
2022. jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért az se mindegy, hogy dolgozik valaki. Én pl voltam home officeban, akkor pl ebédszünetben bedobtam a mosást, kövi 10 percesben meg kiteregettem. Mikor végeztem, még csak fél 5 volt, simán belefért egy porszívó, mosogatógép bepakolása (ez mondjuk óriási segítség) vagy wc takarítás. Mindennap megcsináltam valami kisebb dolgot, nem egyszerre az egészet, hogy rámenjen a fél napom. Persze pl ablakot pucolni több idő vagy a kádat kisikálni, ágyat áthúzni, de ezekre azért nem naponta van szükség. Szóval a hétvégéim többnyire simán szabadok voltak.

Most pedig folyamatos munkarendben vagyok, a szabadnapjaim általában hétköznapra esnek. Simán tudok pl Tesco házhozszállítást kérni, nem kell sorban állni a kora reggeli/esti vagy a hétvégi időpontokért. Edzeni itthon szoktam, hétköznap nem gáz pl egy hangosabb mozgás sem, mert mindenki dolgozik (hétvégén azért valószínűleg rám rúgná az ajtót az alsó szomszéd, ha elkezdenék a feje fölött zumbázni vagy ugrókötelezni). Párom munkarendje is hasonló, általában ilyenkor együtt programozunk, élvezzük, hogy nincs sehol tömeg.

2022. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
100%
A háztartást vasárnap délelőtt rendezzük, boltba szombat délelőtt járok csak. Edzeni hétköznap este 18:30-tól 20:45-ig vagyok. Hétvégén hol egyik, hol másik hobbimat csinálom, meg szombaton főzünk. Hétköznap rendeljük a kaját, így jövünk ki jobban. Igazából nem nagy cucc, ha nincs senki, akit gondozni kellene vagy vinni ide-oda. Párommal élek, ellátja magát.
2022. jan. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb munkatársam munka után is aktív. Egyik elmegy filmet nézni haverokkal, másik focizni, harmadik lakást újított vagy autót szerelt.


Igazából magam nézve 17:00-kor végzek, 23:00-kor fekszem le (bár ez inkább kitolódik). Ott van napi szinten 6 óra, ha lejön belőle az esti fürdés, boltba menés, akkor is marad 3-4 óra szabadon.


De én például túrázni jártam el munka után nyár környékén, napi 10 km az 2 óra, 10-10 perc autózás, hazafelé boltba beugrottam, 20:00 előtt haza értem úgy, hogy megvolt a testmozgás.

2022. jan. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk háztartás is olyan dolog, hogy nyilván más 3 gyerekkel. De én egyedülállóként 1,5-2 szobás kis lakást szinte nulla idővel fenntartok.


A napi takarítás pár perc, egy gyors porszívózás, felmosás, wc letörlése, kád/zuhany kitakarítása, portalanítás. Ezek 10 perces műveletek.


Mosást mindig reggelre, munkaidőre időzítem, így mire felkelek/hazaérek már csak ki kell pakolni.


Havi egyszer csinálok nagyobb takarítást.

2022. jan. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!