Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehetne ültetni hosszú...

Mit lehetne ültetni hosszú távra a kerítés és a járda közti részre? Ültetnétek vagy lekavicsozni jobb? Kb mennyibe kerülhet ültetni virágmag-palánta vagy a kavics mennyiség?

Figyelt kérdés

Kb 40-50 cm széles és összesen 18 méter hosszú a kerítés és a járda közti rész.

Előző tulaj után jelenleg kokárdavirág, rózsa, krizantém van ezen a területen. Ezek olyan magasra nőnek, főleg a kokárdavirág, hogy a kerítés beton alsó részét is benövi és nehezen lehet szépen tartani ezeket a növényeket ilyen mennyiségben. Nem vagyok műszaki ember, de szerintem a kerítésnek se annyira jó, hogy folyamatosan nedvesen tartja a sok növény és nem tud kiszellőzni.

Veteményes kertet szeretem, de ez a virágos rész szerintem csúnya és ha nem gazos, akkor se tetszik.



2023. aug. 16. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ültetnék pár díszfát. Selyemakác meg ilyesmi. Nincs velük sok gond és szépek.
2023. aug. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Díszfának nem lenne kevés az a terület?

Rákerestem és megnéztem néhány képet róla, valóban nagyon szép képeket láttam selyemakácokról. Ahogy írtam, nem járda és az út közti (árok melletti füves területre gondoltam), hanem az járda és a kerítés közti részt szeretném valahogy átvariálni, hogy szép legyen. Emiatt inkább kicsi méretű virágos növényekre vagy végső esetben lekavicsozásra gondoltam. Jobban örülnék növényeknek, hogy zöld terület maradjon.

2023. aug. 16. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

ne ültess semmit, főleg selyemakácot ne. Vágd ki a jelenlegi növényeket, (alaposan, hogy ne hajtsanak ki),aztán először sóder, amit döngölsz, és rá ízlés(pénztárca szerinti) kavics...én áruházban vettem 12 mm-es zsákos márvány zúzalékot. Ezt elgereblézed, deszkalappal döngölöd egy picit, és máris gyönyörű...


Ha valmamiféle gaz felüti a fejét, azt bizony gyökerestül ki kell húzni. Legyen otthon 1 zsák tartalékban...a kutyaszart, ha olyan szétveretem slaggal. Ha épp szarik, akkor a gazdit kérem, hogy szedje fel, vagy szarassa otthon a kedvencét.

2023. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a ház szegélye és a járda között van egy olyan 60 cm széles sáv. Mi ezt így terveztük.

Oda én Medvecsenkeszt tervezek. Modern növény és nem igazán igényel ápolást, no meg melegtűrő


[link]

2023. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A betonnak nyáron nem árt a növény (fának igen), télen meg úgyis lefagy a növényzet.

Én kisebb termetű virágokat ültetnék, ha úgysincs helyem máshol virágnak. Évelőkkel kevesebb a gond. De ha te nem szereted a virágokat, akkor persze lehet mást is.

Azt azért tudd, hogy a kavics csak addig szép, ameddig lerakod.

Nyilván kell alá agroszövet v. hasonló, hogy a földet ne túrják fel közé a giliszták, mert ha igen, akkor 3-4 év után teljesen befüvesedik, és még nyírni se tudod a kavics miatt.

De még a leggondosabb telepítés esetén is közémegy mindenféle levéltörmelék és egyéb növényi hulladék, amiből humusz lesz, és a szél által hordott gyommagok kikelnek. 5 év múlva esetleg sokkal többet kell gyomlálni, mint a virágok közül, és csúnya is lesz folyamatosan. Ezért legalább havonta végig kell rajta menni lombszívóval, ami a száraz leveleket, füveket összekapja, mielőtt a kavicsok közé esnének.

Lehetőség még az évelő talajtakaró növény, ami közt nem nagyon tud kikelni semmi.

Nekem egy 30 centis sávon ilyen varjúháj van:

[link]

Semmi karbantartásigénye nincs, csak ahol a betonra mászik, ott évente meg kell nyírni. Ha veszel pár dobozzal, és 20 centinként szálanként ledugdosod, akkor a szárak legyökeresednek, és egy év alatt kész a mű. Ebben az egy évben kell gyomlálni, többet az életben sem. Másféle varjúhájakkal is működik.

De létezik sokféle tavasszal virágzó kis termetű talajtakaró is, és akkor van egy virágözönöd pár hétig. Többfélét is lehet alkalmazni, pár méteres foltokban.

2023. aug. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elsősorban kisebb méretű növényekre gondoltam. A kavicsozás az utolsó, végső pont lenne csak. Főként virágos növényekre gondoltam. Minden növény szép tud lenni szerintem, de ha pár hétig virágzik is és előtte-utána a növény is szép lenne, annak örülnék a legjobban.


Előző tulajnak voltak virágai, virágos bokrai. Ezek többségét megtartottam és sokat átültettem. Úgyhogy nem zavar a jövőben sem, ha gondozni kell, csak tényleg szép legyen.


Annyira nem vagyok képben az évelő kisebb növésű növényekkel kapcsolatban, hogy milyet lehetne oda ültetni. Jelenleg meglévő virágok is szépek lennének, ha kisebb méretűek lennének. Így olyan gondolatlan hatást kelt bennem és nem tetszik.

2023. aug. 17. 09:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Idén a rendkívül sok eső miatt nagyon nagyra nőttek az évelők öntözés nélkül is, és ezért jobban szétdőltek. Másik ilyen év nem biztos, hogy lesz a következő 50 évben... Ami olyan, azt lehet összekötni, karózni. Vagy ami olyan, azt lecseréled kisebb növényre. A te ízlésedtől függ.

A kicsi talajtakaró növényekkel kevesebb a baj, és csak ritkán nő köztük egy-két szál gyom. Ezekre így is tudsz rákeresni, hogy talajtakaró növények.

Ha állandó virágzást akarsz, akkor meg egynyári növények kellenek, ezek közt vannak hosszan, akár nyár elejétől a fagyokig virágzó fajták. Ezekkel van mondjuk a legtöbb gond, magvetés, gyomlálás, öntözés. De a legszebbek is. Jópár fajtából vannak kis és nagy méretű változatok, amikből neked inkább az alacsonyak kellenek, hogy azért a járdára ne dőljenek rá. Pl. büdöske, oroszlánszáj, rézvirág.

2023. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk porcsinrózsa van. Igénytelen, bírja a szárazságot is, könnyen kezelhető, vagy évelő vagy újraszórja a magjait (nem tudom), de minden évben kikel és szaporodik. És gyönyörű színekben van, sokáig virágzik.
2023. aug. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!