Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez parlagfű vagy fekete üröm?

Ez parlagfű vagy fekete üröm?

Figyelt kérdés

A közelünkben nagyon sok helyen (Szegednek majdnem a központja) nagyon sok elhanyagolt porta van.

Néztem a netet, de nem vagyok növény-szakértő. Nekem parlagfűnek tűnik, de azt írják gyakran összetéveszthető a fekete ürömmel is.

Valaki ránézne-e a biztonság kedvéért erre a 2-3 fotóra, mert, ha igen, bejelenteném az illetékes hatóságoknak, hogy tegyenek valamit.


Tehát parlagfű ez vagy sem?

1. Helyszín:

[link]

[link]

[link]


2. Helyszín:

[link]

[link]


Köszönöm az észrevételeket!



2023. aug. 20. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö helyszínen egyértelmüen parlagfü van, a második viszont nem az és nem is üröm, nem felismerhetö, egyéb növény van a képen.

Itt egy kép a fekete ürömröl, nagyon jól látható a levélforma is, meg a szine is:

[link]


A parlagfünek, ahogy az elsö széria képen látható, más a levélformája is, és sokkal világosabb, élénkebb zöld a szine is.

2023. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

De bizony, a második sorozat is valószínűleg parlagfű, csak a fekete ürömnek van még egy kis esélye. A legfelső, virágzat alatti levelek már másféle formájúak mindkettőnél, de azért látni még a jellegzetes cakkos leveleket az elágazások alatt.

Egyetlen módon lehet megbizonyosodni, hogy parlagfű vagy üröm: a legalsó leveleit kell megnézni. Ha még megvannak, mert virágzó korra már gyakran leszáradnak. Fekete üröm esetén az alsó levelek kevésbé szeldeltek, de a fő különbség: az aljuk fehéren molyhos, a tetejük meg aránylag sötétzöld. (Fotóról a színkülönbség nem szokott előjönni, a megvilágítottság befolyásolja.)

2023. aug. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
A második helyszínen is egyértelműen parlagfű van!
2023. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Most, nemrég megtettem a bejelentéseket a PBR Parlagfű Bejelentő Rendszeren keresztül.

A szomorú az egészben az, hogy ezek a helyek kvázi Szeged központjában vannak, a Mars téri buszpályaudvarhoz közel, de mindenki tojik mindenre sajnos.

Az egyik egy egyetemi épület mellett van, a másik meg egy motel-jellegű szállás előtt. Ez utóbbinál megjegyzem, a járda is tele üveg-darabokkal már régóta...Nem tudom azt elképzelni, hogy nincs annyi pénzük, hogy egy kis utcai területet rendben tartsanak (utca felseprése, gaz lenyírása), s ne tudnának havi 1 alkalommal valakit fizetni erre...vagy a szobák takarítóit megkérni, hogy 15 percre ugorjon már ki valaki rendet rakni.

Én biztos, ha ott levő vendég lennék, többet nem mennék oda vissza...

2023. aug. 21. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!