Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha az orchideám lemetszettem...

Ha az orchideám lemetszettem mi utána a teendő?

Figyelt kérdés
Életem első orchideája egy olyan családba ahol senki se ért a virágokhoz , elhervadtak a virágok meg minden és ismerősök mondták hogy vágjam le a szárait teljesen én meg levágtam de nem tudom kezdem úgy érezni hogy rossz ötlet volt :,). Biztos hogy jó ötlet volt levágni ? Ha igen mennyi idő után kezd újra nőni ? Mennyire basztam most ezt el?:,)

2023. aug. 21. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, rossz ötlet volt levágni. Általában a virágszáron új virágot hoz, hamarabb, mint hogy új virágszárat hozzon.

A növény maga nem károsodott ezzel, csak később lesz virág. A tartás módjától is függ, hogy mikor. Ha rosszul tartod, akkor lehet, hogy soha... Jó esetben talán fél év.

2023. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyszer próbált hozni egy kis virágot de nem tudom miért de az is lehervadt még mielőtt ki virágzott volna de mindig gondosan locsolom veszem a tápcuccot de nemtudom :,)
2023. aug. 21. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy agyonlocsolod? Túl gyakran? Vagy áll alatta az öntözővíz a tányérban?
2023. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem , nekem azt mondták hogy kb 2 hetente locsoljam úgy hogy teljesen és várjam meg míg lecsöpög és tökéletesen megvolt ezzel eddig
2023. aug. 21. 17:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez így elvileg jó.
2023. aug. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!