Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fába így bevágni láncfűrésszel...

Fába így bevágni láncfűrésszel lehetséges?

Figyelt kérdés
Tehát hogy a vezetőlemezzel előre egy olyan széles mélyedést mint maga a láncvezető.

2023. aug. 22. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
lehetséges. Nézd meg a TikTokon a bravúros favágók mi mindent tudnak a láncfűrésszel csinálni.
2023. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
A láncvezető nem vágja a fát csak a lánc .
2023. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Mint maga a láncvezető? Nem. Olyat csak lánc nélkül lehet. :)

Ha jól gondolom, azt szeretnéd tudni, hogy a láncvezetőt hosszában be lehet-e nyomni a fába.

Igen, meg lehet csinálni. Vastag fák döntésénél van is olyan technika, hogy a törési léc közepének elgyengítését így végezzük, hogy a fűrész orrát nyomjuk be a fába, a törési lécre merőlegesen.

Mondjuk, nem teljes hosszban szokás, de ha már félig-háromnegyedig bent van, nem látom akadályát, hogy még mélyebbre toljuk.

Viszont az orral való vágásról azt olvastam valahol régebben, hogy csak erősebb fűrésszel szabad, azt nem tudom, miért.

És indításkor veszélyes is, mert ha olyan helyen indítjuk a beszúrást, ahol a fűrész nem tud megtámaszkodni azonnal, akkor fát érve könnyen elugrik, a lap felső oldala felé, és ebből baleset is lehet.

2023. aug. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van pontosítok, a láncvezető és a lánc szélessége :D
2023. aug. 22. 18:28
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Igen, bele lehet nyomni. De ha nem csináltál még ilyent, akkor csak nagyon óvatosan! Könnyen elrúgja magát a gép!
2023. aug. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igazából csak az eleje a necces, ott ellen kell neki szépen tartani, aztán ahogy megy befele már kevésbé veszélyes a dolog.
2023. aug. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Képzettség és gyakorlat nélkül számottevő a Darwin díj kockázata. Szúróvágás a neve, találsz róla anyagot szerintem, de ne nagyon hasznosítsd a gyakorlatban! Borotvaéles lánc, semmiképp sem eltúlzott mélységhatárolóval, és nem gyenge gép szintén előfeltétele.
2023. aug. 23. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#5 Ettől félek én is hogy ahogy forog a lánc elrúgja oldalra.
2023. aug. 23. 07:57
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem oldalra fogja elrúgni, hanem előre vagy hátra (fel/le)
2023. aug. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy inkább fel, esetleg kifele. Ahhoz, hogy lefelének tűnjön, már eléggé sok fölös mozdulat kéne.
2023. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!