Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen típusú szivattyú...

Milyen típusú szivattyú ajánlott ásott kútból történő víznyeréshez?

Figyelt kérdés

A kút szélessége 80cm, mélysége nagyjából 8 méter lehet. A talajszint alatt 2,5m-rel már van víz. Vödörrel felhúzva a víz nem tűnik szennyezettnek, azonban az alja homokos.

Milyen szivattyút vásároljak ide? Kerti, búvár merülő esetleg szennyvíz szivattyút, vagy házi vízművek? Melyik típusnak mi az előnye/hátránya?

Időnkénti locsolásra (nemrég vetettem el a fűmagot pazarlásnak tartom ivóvízzel locsolni) és évente leszívni a medencéből a vizet szeretném használni.


Amiket kinéztem:

- Leo XJWm 90/46

- GARDENA 3000/4

- ParkSide PTPS 1100 B2


Mindegyik egy kicsit más típusú, hosszútávon melyik lenne ideális. Esetleg tudtok ajánlani más erre a célra alkalmas eszközt?



2023. szept. 15. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a Gardena elég erre a célra. Egy áramláskapcsolót rászerelve akár házi vízműként is használhatod.
2023. szept. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az én kutam is ilyen. Harminc évvel ezelőtt azzal kezdtem a kút birtokbavételét, hogy kúttisztítóbal fenékig kitisztíttattam...e nélkül sok problémám lett volna..nem olcsó, de megéri.

A szivattyú? Obiban vettem az elsőt, ez tíz évig bíta( fenekére volt leengedve, de a csapágy silány volt, feladta)

Most egy német búvár van a fenékre eresztve, 1100 Wattos, tolja a vizet rendesen.

Nem szabad kis szarokban gondolkodni. A mostani leárazott utolsó darabként került hatvanezerbe(tíz éve)6 bar nyomással küldi a vizet.


Olyan helyen válogass, ahol legalább tízféle búvár(merülő)kínálat van..


A kút talpa nem árt ha iszap, és egyéb mentes.

2023. szept. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogy milyet ne,azzal kezdeném.A membrános nem kutakba való !!

Bevibrálja homokot,zavarossá teszi a vizet,előbb híbásodik meg a szívatyú is

Csak azt tudod hol a víz teteje,de az nem hogy mekkora a kút víztermelése.

Az ilyen kutak alján forrás van,innen áramlik a víz be . Koránt sem anyira,mint a fúrt kutaknál.A búvár szívattyukat sem szabad teljesen leengedni.Lagalább fél m legyen a szivattyú alja a kút aljától,és szívattyú is teljes egészében vízben legyen.Olyan ne forduljon elő,hogy leszívja magáról a vizet.Hogy melyik a legjobb,azt ki kell tapasztalni.

Fontos ,hogy a kutat ne erőltessük meg,mert akkor homokolni fog .

2023. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!