Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bajai 220 V , 1 lépcsős...

Bajai 220 V , 1 lépcsős szivattyúnak mi a max teljesítménye, mennyi Bar? Kb ?

Figyelt kérdés

2023. júl. 17. 05:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Hidrofor tartályra nekem 2 bárt nyomott,ott kapcsolt ki a nyomáskapcsoló.Üresen, nem tudom mennyit tud...
2023. júl. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen tartályra gondolom, nekem is 2 barnál kapcsol ki,

közben olvasgattam nem is nagyon tud többet 2,2 , nekem elég lesz akkor a 2 bar.

2023. júl. 17. 08:53
 3/6 A kérdező kommentje:

Még azt nem értem, miért van az,

2 bar van a mutató mikor kikapcs, de visszaesik 1,8 ra a mutató , és ott tartja a nyomást meg, miert van ez?

2023. júl. 17. 08:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt is az van az adattáblán hogy 08-2bár üzemi nyomás [link]


Nekem 380as 2 lépcsős van, az 6bárt tud.


Én úgy állítottam be a nyomáskapcsolót hogy 1,5-bárnál kapcsol be és 4 bárnál kapcsol ki.


De egyébként 220-asból is van kétlépcsős, az 5,5bárt tud. [link]

2023. júl. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Paczalos István ***** válasza:

Frissen csapágyazott, szimmeringezett, felszabályzott, vagy új járókerékkel úgy 2,5-3Bar a vége.


4 lépcsős 6bart simán felépít erőlködés nélkül. ott már illik leállítani, mert a hidrofor tartályok 6bar üzemi nyomásra vannak méretezve.

2023. júl. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az is vegyétek figyelembe, milyen mélyről nyomja. Nekem az 5 lépcsős 20 méter mélyről(tele kút) 4,8 bar-ra tudja felnyomni a tartályt. (A szivattyú katalógus szerint 6,8-at tud, ebből becsültem meg a 20 métert). A 4,8 bar a statikus nyomás, álló víznél. Locsolás közben fél bar-ral kisebb a nyomás a csövek ellenállása miatt, ami csak áramló víz mellett lép fel. Minél gyorsabban áramlik, annál több a csöveken a veszteség. Teljesen kinyitott csapnál 4 bar körül ingadozik tele kút esetén, és csökken, ahogy fogy a víz. 3,2 bar körül kikapcsol a szivattyú szárazonfutás védelme, amiből kiszámolva a szivattyú 36 méter körüli mélységben lehet. (a leeresztő zsinór szerint 34 méternél van.)
2023. júl. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!