Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen kerti tárolót érdemes...

Milyen kerti tárolót érdemes építeni termények tárolása céljából?

Figyelt kérdés
Nincs nagy veteményesem, csak kb 80-90 m2 lehet. Viszont rengeteg minden lett szerencsére. Nagyon örülök neki, csak már tényleg tele a fagyasztó szekrény és egy fagyasztó láda is. A hagyma és a krumpli az aknában van. Nincs pince, csak egy szűk (1x3 méteres) akna. Néztem vermekről videókat youtube-on. Idén nagy esőzések miatt az aknában feljött a talajvíz.

2023. szept. 21. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél tárolni?
2023. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
50%
Trmermènybek a gabonát mondják pl.Tehát azt is termelsz?
2023. szept. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Veteményes kicsi kertemben megtermelt zöldségekre gondoltam. Krumplit, hagymát, sárgarépát, karalábét, stb. szeretnék tárolni télire. Jelenleg szinte pont tele van az akna, melléképületben is van emiatt krumpli, ami a meleg miatt nem annyira jó hely neki.
2023. szept. 22. 12:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kerti taroloba ez pont megrohad. Plusz megzabaljak a rovarok, egerek, stb.
2023. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom sajnos. Azt a krumplit használom folyamatosan, ami a melléképületben van jelenleg. Viszont nem akarok állandóan krumplis ételeket főzni azért, mert nem áll el a melléképületben sokáig. Ezért lenne szükségem egy tároló helyiségre. Ahogy a kérdés alatt írtam, vermekről olvastam már. Lenne más lehetőség még, vagy a verem kialakítás a legjobb megoldás?
2023. szept. 22. 13:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet klimatizált tárolót építeni, de nem éri meg ekkora mennyiségre.

Marad a pince/verem.

2023. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nézegettem az interneten és találtam ezt az oldalt, mobilpincéket árulnak. Ez biztos jó megoldás lehet a képek, leírások alapján, de nagyon drága. Sose térülne meg a kis veteményesemből származó terményekkel.


[link]

2023. szept. 22. 13:49
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mobil pince akkor éri meg ha van ennyi pénzed feleslegben. A kertészkedés csak egy hobbi, ne úgy nézz rá hogy ez majd valaha meg is térül.

Nekünk alapozott, falazott tágas melléképületben vannak a zöldségek.

Keményebb fagyok idején viszont a krumplinak mar itt nem lesz alkalmas. Amikor több napig -10 körül van akkor behordjuk a pincébe ahol viszont meleg van, ott semm jó hosszabb ideig.


A földbe ásott verem sem vált be nálam a patkány az egér a pocok megrágott mindent amit tudott a hagyma pedig ott megrohad a nedvesség miatt. A vermet télre bekell takarni a fagyok miatt.

Mindig kiásod majd ha kell egy tál krumpli?


A melléképületben miért van meleg? Gondolom ott nem fűtesz majd szóval nem lehet melegebb mint kint tehát az ott pont ideális. Télen lesz problémás ha véletlenül nagyobb hidegek erkezenének akkor is főleg a krumplit érdemes fagymentes hekyre vinni a hagymának sargarépának nem árt a hideg a karalábé meg úgyse áll el sokáig. De utóbbi években ilyen hideg nem volt.

Egyébként fagyokig nyugodtan az udvar hűvös részén is tarolhatod persze letakarva így simán -1 -3 fokot még elbír károsodás nélkül.


További tippek: a sárgarépát akár a földben is hagyhatod télre így mindig lesz friss a fagyok nem károsítják.

A karalábé is nyugodtan a keretben maradhat novemberig.

A melléképületben maradhat a zöldséged télre a tél keményebb heteiben a krumplit behordod a házba / előszobába amikor a melléképületben 0 fok alá csökken a hőmérséklet majd visszaviszed ha továbbállt a hideg.

Nem kell ezt túlgondolni.

2023. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!