Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most ősszel még átültethetem...

Most ősszel még átültethetem a tulipán hagymáim?

Figyelt kérdés
Még a kert rendezés közepében vagyunk és van egy nagyobb terület ahol eddig véletlenszerűen lerakott tulipánok nőttek nem rég találtuk ki hogy azt a területet befüvesítenénk, ezért az ott lévő hagymákat kicsit rendezetebben újhelyre tervezzük ültetni. Azt tudom hogy az új tulipán hagymát ősszel lehet lerakni ,de neten azt olvastam hogy a régit már júliusba fel kellet volna szednem (ezt sajnos nem tudtam ) egy tapasztaltabb kertész segítene ebben hogy mivel ártok kevesebbet nekik? hagyjam őket már földbe és menjen rájuk fű mag ? vagy szedjem fel őket és ültessem át ?

2023. okt. 1. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:

a nejem nagy tulipános...most is felszedheted(sőt fel kell)a hagymákat, és azonmód oda ülteted, ahol jövőre gyönyörködni akarsz benne.


A tulipán egy igazi túlélő, csak kellemes, napos helyen legyen. Most nem kell sem öntözni, sem trágyázni, csak a porhanyósra ásott főldbe dugni.


Az igaz, hogy ha már elszáradt, akkor kapom a parancot a felszedésre, a nejem átválogatja, és az addigra porhanyóra ásott földbe ültetem (a szebb gumókat) a nyápicokat máshová, ott nincs annyira ápolva, majd jövőre.

2023. okt. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most kell pont csinálni.
2023. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most már kicsit az átültetési szezon vége felé vagy. Fajtától, időjárástól és csapadéktól függően, szeptember második felében vagy október első felében kezd a tulipán gyökeret fejleszteni, hogy tavaszra már egy nagy, fejlett gyökérrendszerrel kezdje az évet.

De most még, ha esetleg van is már némi gyökere, nem csinálsz nagy bajt, ha ezek letörnek. Van még bőven idő pótolni ezeket. De már húzzál bele, amint időd lesz.

A júniusi felszedés nem fontos, csak lehetőség. (A júliusi felszedést meg olyan oldalakon szokták írni, ahol nem értenek hozzá, csak külföldi, főleg brit cikkeket lopnak el, és fordítanak le...) Azért szokták felszedni júniusban, mert utána a helyükre még sok embernél mennek egynyári növények, amik miatt szeptemberben már nem lehetne áskálódni.

De a tulipánhagyma sokkal jobban elvan a neki tökéletes, kellően párás talajban (hiszen évmilliók alatt ehhez alkalmazkodott), mint kiszedve, az esetleg túl száraz tárolóhelyen. Nekem az a tapasztalatom, hogy az átültetés utáni évben nem lesz olyan szép, mint a második és harmadik évben. (A bolti hagyma persze más, mert azt a termelő telenyomta speciális műtrágyával.) Kiszedni otthon elég 4-5 évenként, mikor már nagyon besűrűsödött a sarjhagymákkal, és emiatt tavasszal nincs elég tápanyag meg víz nekik.

2023. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!