Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol tudnék levendulát gyűjteni...

Hol tudnék levendulát gyűjteni? Kis zsákokba szeretném szekrénybe.

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:

A levendula nyáron virágzik, akkor lehetne szedni, de nem hiszem, hogy csak úgy találsz valahol.

A legegyszerübb, ha vagy gyógyszertárban vagy herbáriában veszel száritott levendulavirágot és azt teszed zacskókban a szekrénybe.

2010. okt. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aha. Értem, köszönöm. A 7végén voltunk Gödöllőn a kastélyban és ott még virágzott - ezért gondoltam, hogy még tart :)
2010. okt. 18. 08:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! nálunk van levendula :)kb 15-17 cm-es cserépben van és olyan 50 cm magas 30cmes átmérővel (kövérség)

és iszonyat erős illata van. egy szárat szétmorzsoltam...hááát. már irritált. :)

2010. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és mehetek hozzátok szedni? na jó csak vicc volt :)))
2010. okt. 19. 18:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Az éj leple alatt menj vissza oda egy ásóval, és áss ki egy tövet. Cserépben - nagy cserépben - az erkélyen is áttelel (olyan -2O fokig). Az enyém vagy 15 éve megvan, időnként meg kell fiatalítani, de nagyon szép és távoltartja az összes soklábút (pókokat, szúnyogokat is). Egyetlen bajom van vele, hogy eléggé vízigényes, szóval a nagy melegben a kéthetes vakációnkat mindig megsínyli - de szívós és pár hét alatt magához tér. Érdemes beszerezned egy tövet! (vagy 15 éve Pécel mellett volt egy naaaagy levendula-föld)
2010. okt. 24. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha jól tudom, akkor a szentendrei skanzenben is van nagyon sok.
2010. okt. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!