Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy írtsam ki?

Hogy írtsam ki?

Figyelt kérdés

Van a házam mögött egy 3000 nm2-es kert amit egy ideje kukoricával vetettem be.De már nem akarok állatot tartani.Szivesen beültetném gyümölcsfával.Viszont nagyon elterjedt a vadcirok, és a csicsóka.

Valaki ajánlotta a lucernát hogy elnyomja, de úgy tudom az is elég makacs tud lenni.2 év múlva vágok bele a fásításba.Megéri nekem a lucerna vetés, vagy csak simán füvesítsem be?



2023. okt. 13. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres fűnyírástól kipusztulnak. Lucerna helyett pedig fehér herét vess, nekem is az van a fák között!
2023. okt. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Kaszálni kell.Lucerna nem jó ötlet,meg azt is kaszálni kell.
2023. okt. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, kaszálás. 3000 m2-re már elgondolkodnék egy fűnyíró trakin.
2023. okt. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lucerna meg a gyümölcsfa kizárja egymást. Főleg a csemeték nem bírják, de később is nagy termésveszteség lesz a lucerna miatt.

Ha kukorica volt benne, akkor a vadcirok meg a csicsóka a kaszálástól nem fognak eltűnni, ha nem kéthetente vágod alacsonyan. Ha még a kapálástól se tűntek el...

Totális gyomirtót használj, ha még zöldek a levelek. Csak foltkezelésre van szükség, tehát annyira nem nagy mennyiség kell. A vadcirok aránylag érzékeny a glifozátra, a csicsóka nem annyira. 5%-ra keverd, tapadásfokozóval. A csicsóka így is csak akkor fog kimenni, ha már elég nagy. De ha megmarad is, eléggé legyengül, és ha rotázod a facsemeték közt, akkor jövőre kipusztul. Nagy géppel egy nap alatt megvan az egész, és elég évi 5-6 alkalom.

Ha meg csak egy kis részt fásítasz be, akkor csak pár óra. Mert mire is mennél 3000 m2-en megtermő gyümölccsel, eladási hozzáértés nélkül?

2023. okt. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Úgy válogass kérdező, ültess fákat meg a többiek, hogy bizony itt az éghajlatváltozás.


Nekünk ebben a tekintetben elég jó telkünk van. Mégis mindent vagy májusi fagy, vagy a decemberi nyár visz el. :D

2023. okt. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Csatlakozom az ötöshöz. A 10 évig kiválóan termő málnásom, barackfáim, meggyfáim termése igen csekély. Vannak régebbiek és vannak fiatalabbak, más fajták. Még az sem lehet a gond, hogy elöregedtek a fák. Tavaly szinte csak a szilva fákon volt a megszokott termés. A kísérlet-képpen korábban díszítő bokornak ültetett füge viszont termett kétszer is. A füge jó eredményén felbuzdulva tavaly már vettem/ültettem gránátalmát, meg kiwit, meg egzotikus növényeket, mert a melegedő klíma kísérletezésre, a fajták cseréjére ösztönöz. Évek óta a régi kajszi és meggy meg cseresznye fajtáim éppen akkor borulnak virágba, amikor a hirtelen jött 2 hetes meleg után jön egy két-három hetes hűvös és csapadékos időszak. Esetleg enyhe hajnali fagyokkal. A virágok 5%-a ha megköt, sokat mondok. Nem járnak a méhecskék sem ilyenkor.

Eluntam.

Új, szokatlan és ismereten fajtákkal kísérletezem, ami kertem fekvéséhez és a változó klímához jobban passzol, mint az eddigi fajták.

2023. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!