Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen betegségeknek ellenálló...

Milyen betegségeknek ellenálló gyümölcsfát javasoltok, amit nem kell permetezni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 14. 17:52
1 2
 11/15 mindentudó99 ***** válasza:
40%
Én lekezeltem a meggyfáimat tavasszal nincs gond egész évben a moníliával.
2023. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
#11 Meg gyanítom hogy a kérdező nem ért a növényvédelemhez, mert pl a virágmonília elleni védekezés nem egy nagy ördöngösség, és azután még bőven van idő hogy lebomoljon a vegyszer érésig.
2023. okt. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
36%

7: "A füge levelét az amerikai kabóca, a termését a foltos szárnyú muslica teszi tönkre."


Több, mint 10 éve van fügebokrunk, soha semmivel nem permeteztem, és semmi ilyet nem tapasztaltam.

2023. okt. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 mindentudó99 ***** válasza:
A füge és naspolya nálam is gond nélkül elvan. Az Otelló idén peronoszos volt annál aki nem permetezte. Mert néha azt is kell
2023. okt. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
95%

"Több, mint 10 éve van fügebokrunk, soha semmivel nem permeteztem, és semmi ilyet nem tapasztaltam."

Semmilyen kártevő és betegség nem úgy működik semmilyen gyümölcsfajtánál, hogy feltétlenül minden évben károsít. Először is, oda kell jutniuk az adott helyre. Ameddig nincs ott valami, addig nem károsít. Nálunk nincs elefánt, nem tarolja le a kertet. Afrikában a kertekbe bemennek az elefántok, mindent vagy megesznek, vagy letaposnak, az ottaniaknak aztán mondhatod, hogy az elefánt nem kártékony.

Vagy még egy közismert példa, a krumplibogár: ha egy kertben nem termeltek krumplit hosszú időn át, meg a környéken se, akkor utána ha krumplit ültetnek, lehet, hogy még tíz év után se lesz bogár. Egy ideig. De aztán ha odatalál, akkor gyakorlatilag kiirthatatlan.

Ilyen inváziós rovarok a lepkekabóca meg a foltosszárnyú muslica is. A muslica legelső példányát Mo-on még csak 11 éve találták meg, mégis az ország nagyobb felén már károsít. Nálam, Heves megyében is. A füge végén lévő lyukon bemegy, mikor zsendülni kezd a gyümölcs, és az a pár nap, mire a füge teljesen beérik, elég neki, hogy a gyümölcs belseje megrothadjon a rágástól. 10-ből 5-9 gyümölcs így jár. Plusz a szőlőt, málnát is tönkreteszi. Ez ellen a muslica ellen gyakorlatilag nem lehet védekezni, az életmódja miatt. Állandó permetezéssel is csak csökkenteni lehet a kártételt.

Hasonló, mint a dióburok-fúrólégy, amit legelőször 12 éve láttak az országban, viszont már évek óta mindenhol megfeketíti a termés burkát, ahol nem permetezik rendszeresen a fákat. (Na jó, lehet, hogy pont nálad ez sincs, de amúgy mindenhol. Még olyan, határban álló fákon is láttam, amiktől egy km-re nincs másik dió.)

2023. okt. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!