Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell leszedni a füge...

Mikor kell leszedni a füge termését? Mikor érett?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos az idén nálunk nem érte el a szedhető nagyságot.

Akkor kell leszedni, ha már sárgul és puhul a termés.Nagyon szeretem, de nem mindenkinek ízlik a családomban.

2010. okt. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

akkor érett, amikor:

-úgy néz ki kb, mint egy "zacsi"...most komolyan:D (ilyen fonnyadtnak néz ki, pedig igazából nagyon-nagyon lédús)

-és már vörösödik:)

2010. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk régen volt fügénk. Nagyapám minig azt mondta, hogy akkor jó a füge, ha megcsípi az első dér.

Sose ettünk rossz fügét. :-)

2010. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor leszedni amikor már egy kicsit fonnyadt,akkor kezd édesedni,hasonlítani a préselt fügéhez.Nekem is olyan van ami már nem fog beérni az idén.Reménykedem,hogy nem lesz nagy hideg és megmarad a bokor.
2010. okt. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 bokor fügénk van. Téli fagyok után úgy nézett ki, hogy vége.Teljes tőből visszavágtuk.Nagyon szépen kihajtott, de nem érik be a füge rajta.Pedig ilyen sokat még nem termett soha.
2010. okt. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,és úgy néz ki,a miénk sem érik be.
2010. okt. 21. 04:50
 7/7 firkász válasza:
Szijasztok'!:o) Nekem kint a kertben is van egy fügebokrom, és itt bent is. Ami kint van gyönyörű és terem, de nem érik be, ahogy nektek sem. Ezért am ásik bokrot még kicsinek kiástam és egy nagy cserépbe tettem. Ezáltal ősszel, mielőtt jön a hideg, behozom a nappaliba az ablakhoz (télikert) és gyönyörűségesen érik rajta a füge. Nemsokára szüretelhetek! hatalmasak és gusztusosak.Már sárgák, de még várok vele, hogy pirosodjonis. Ez a megoldás!
2012. nov. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!