Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeditek már ki az édesburgonyát?

Szeditek már ki az édesburgonyát?

Figyelt kérdés
2023. okt. 17. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Még nem, de lehet nemsokára kiszedjük. A párom még vár kicsit.
2023. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!!

Akkor várok vele még én is valamennyit...

Idén ültettem először 12 bokrot csak úgy.... Nem is saját szándékból

Egy bokorral már vettem ki körülbelül két hete csak úgy kíváncsiságból.... Úgy tűnik érdemes volt ültetni

2023. okt. 17. 10:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi már kiszedtük pár napja. Most volt olyan hétvégénk amikor hosszabb ideig voltunk itthon és nem volt semmi program, így a kertet mi lerendeztük teljesen, mert már más zöldség nem nagyon lesz, ami olyan volt átkerült cserépbe és behoztuk a házba hogy ne fagyjon le ha esetleg jönnek a fagyos éjszakák.
2023. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne szedd fel egyszerre, csak mindig, amennyit felhasználsz, mert hamar megpuhul, ha nincs tartósítva, ehhez kb. 3 napig kell 30 fokon száradnia.


A komolyabb fagyokig szedheted folyamatosan.

2023. okt. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!

...már megyek is, kiszedek egyet... :)

2023. okt. 17. 12:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs köze a krumplihoz, nem rokona (bár a hülye édesburgonya név sokakat megtéveszt), így nem nyáron nő a gumója, hanem ősszel, mikor már rövidülnek a nappalok. A talaj nem hűl olyan gyorsan, mint a levegő, így ameddig el nem fagy a levele, addig növekedik még valamennyit.

Én mindig csak olyankor szoktam kiszedni, mikor már lefagyott a levele, mert onnantól már nincs, ami növelje a gumót. De ha utána jön még jó idő, akkor még hagyom, mert annál jobb helye sehol nincs, mint a földben. Október legvégén, november elején is csak azért szedtem ki mindig, mert a jött a traktor, szántani.

Azt ellenőrizd le, hogy nincs pocok a kertedben, mert nagyon szereti...

2023. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!