Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért okoz közveszélyt a...

Miért okoz közveszélyt a vízszolgáltatónk, a VÍZMŰ?

Figyelt kérdés
Az árokban a kertem mögött nem akarják a magas füvet levágni. A víz az esők után ezért megáll benne. És még egy átjáró hidat sem terveznek feléje. Én meg félek, s féltem a gyerekeimet is.

2023. okt. 19. 13:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Katasztrófavédelmet többször hívtam már.
2023. okt. 19. 13:27
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Az árok rendben tartása a házad mellett, előtt az a te dolgod és nem az övék. A vizesárok nem a vízművekhez tartozik, hanem az önkormányzathoz és a helyi rendelet szerint az ott lakók kötelessége azt rendben tartani. A tied és nem másé.
2023. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Kérdés, hogy mit jelent az, hogy kert mögött.

Annak az ároknak a rendben tartása a lakó feladata, ami a telke, és a telek mellett futó út között van. Ha a kert mögött út van, akkor a közte lévő árok kaszálása a kérdező feladata. Ha a kert mögött csak a határ van, akkor ahhoz a kérdezőnek nincs köze. De jó eséllyel a vízműnek se, ezt nem is értem hogy jött ide. (Hacsak nem maradt le valami fontos információ a kérdésből.)

Ez nagy valószínűséggel az önkormányzat feladata ebben az esetben. Viszont ők meg lehet, hogy azt mondják, hogy nem kell arrafelé mászkálni, és kész.

Itt most minden attól függ, hogy mit jelent ez, hogy "kert mögött".

2023. okt. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Helyi rendelet szabályozza, hogy kinek a feladata a fű nyírása. De önmagában a fű nem akadálya a víznek. Az árok kotrása, ami fontos lenne.
2023. okt. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!