Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meg lehet még ezeket a szukkul...

Meg lehet még ezeket a szukkulenseket menteni? Soha nem tudom, hogy most túl sok vagy túl kevés a víz, vagy más bajuk van?

Figyelt kérdés

Olyan mintha összetöpörödtek volna, lásd a képeken:


[link]


[link]


Látvány alapján azt gondolném, hogy nem volt elég vizük, pedig adtam. Vagy át kell ülteni? Frissen vettem őket viszonylag, de nálam hamar tönkrementek, mi a gond. Meg lehet még őket mneteni? Annyiszor vettem már szukkulenseket, azt mondjáék kis igényűek, nálam meg állandóan tönkremennek, miért? Újra és újra megszívom, mit csinálok rosszul?



2023. nov. 3. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Mi ez az elcseszett hunglish? :D Pozsgásnk hívják magyarul, muci, angolul meg succulent.
2023. nov. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Erdélyben szukkulens, sajálom, ha kivertem nálad a biztosítékot.
2023. nov. 3. 11:35
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyébként meg nem hiszem, hogy csak itt hívják így, pl. kaktuszinfo is így hívja:

[link]

2023. nov. 3. 11:37
 4/10 A kérdező kommentje:
Szukkulens = pozsgás + kaktusz, a kettő nem ugyanaz!!
2023. nov. 3. 11:37
 5/10 A kérdező kommentje:
tipikusan törzsszukkulensek a kaktuszok és levélszukkulensek a pozsgások, de szerintem itt is van átfedés
2023. nov. 3. 11:39
 6/10 anonim ***** válasza:
A kavicsnövénynél egyértelműen látszik, hogy az ültetőközeg is aszottra kiszáradt, viszont a látvány azt sejteti, hogy nagyon kevés benne az ásványi anyag és sok a nehezen bomló, fás növényi összetevő (talán tőzeges ??). Vagyis azt is óvatosan le kellene cserélni közönséges kerti földre. Elsőként adj nekik annyi vizet, amitől magukhoz térnek. Mihelyt kigömbölyödnek, elkezdhetsz ásványi anyagban gazdag kerti földet szórni az ültetőközeg felső részére. Viszont most már fényszegény napok jönnek, így a víz adagolását lényegében abba is lehet hagyni, a növényeket meg hűvösebb, de világos (nem napsütötte !!) helyen lehet tartani 10-15° között. Pár csepp vizet legfeljebb akkor kell megint adni, ha nagyon összeasznának.
2023. nov. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A szukkulens (succulent) latin szó, innen vették át az angolok is.

És mivel a természettudományos leírások nyelve a latin (bár növényeknél régebben elfogadott volt a francia is), ezért a magyar szakkifejezések közt is rengeteg latin eredetű szó fordul elő.

A pozsgás is helyes, de a szukkulens valamivel tudományosabb. Ahogy a hímvessző is helyes kifejezés, de a pénisz a tudományosabb. :)

A legnevesebb magyar szakmai egyesület, az MKOE is használja a szukkulens kifejezést:

[link]

2023. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező:

A vízhiány egyértelmű, de az lehet gyökérrothadás következtében is. Ha nem lenne ott a kavics, akkor látnád, hogy esetleg el van-e száradva az aljuk. Mert akkor az újragyökereztetés lenne a megoldás.

Nekem is van kavicsnövényem (hogy ne legyek túl tudományos a Lithops-szal), amit nyáron néha 2 hónapig nem öntöztem, és szépen virágzott egy hónappal ezelőtt. Szóval, nem olyan könnyű ezeket kiszárítani, ha van gyökerük, amivel felvegyék a vizet.

Kérdés, hogy mikor öntözted őket, és milyen módon?

Én úgy szoktam, hogy nagyon sok vizet öntök alájuk, kb. annyit, amit fel tud venni a földjük. (Tőzeges virágföldben vannak.) Utána általában 1 hónapig nincs újabb öntözés. Néha még tovább se...

Mivel ilyen állapotban vannak, ezért ha az aljuk totálban elszáradt, akkor nem szabad a szokványos módon, hűvös helyen teleltetni őket, legalábbis, ameddig nem lesznek újra teltek.

2023. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hogyan kell újragyökereztetni?
2023. nov. 5. 15:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Letöröd a száraz részeket, beleteszed földbe, megöntözöd, és vársz egy hetet. Akkorra beindul a gyökérképződés ezeknél a fajoknál. Egy újabb hónap alatt már lesz egy komoly gyökérzet.
2023. nov. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!