Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehetnék önellátó, mi...

Hogyan lehetnék önellátó, mi a minimum ami kellhet hozzá?

Figyelt kérdés

Tudom fura kategóriába írtam ki, de elég szorosan a kerttel kapcsolatos a kérdés.

Ki szeretnék vonulni legalább valamennyire a társadalomból/városból és próbálom az egészet megtervezni és pár éven belül megvalósítani.

Az lenne a cél, hogy a boltból alig kelljen vennem valamit, többnyire el legyek a kertből.

Burgonya, tök, paradicsom, borsó, gyümölcsök stb ezeket megtermelném.


Japán fürj tartásán is gondolkozom.


Tudom kemény munka vár rám ha belevágok, de vagy megölöm magam vagy belevágok ebbe mert úgy érzem semmi mastól nem érzeném jobban magam.


Tapasztalatom: 0

Kérlek segítsetek, köszönöm :,)



dec. 5. 22:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

0 tapasztalattal ne indulj neki ilyesminek, elobb kis lepesekben probalkozz a zoldsegtermesztessel. Rengeteg a buktato, bio-ban ne is nagyon gondolkodj mert annyifele kartevo van hogy nem marad eheto termesed.


Haz van? Kert van? Normalis termotalaj van?

dec. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Pénz kell az biztos
dec. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Hát én csak a saját példámat tudom elmondani.

Tavaly szeptemberben vásárolttunk meg egy területet amibe idén júniusban tudtunk kiköltözni.

Van gyerekünk így nálunk nyilván számított, hogy normálisan legyen belül elrendezve a ház.

Hát hidd el rengeteg meló, minden!

Nekünk kutat is furattatni kellett, áramot is bekellett hozni.

A föld meg külön nem egyszerü történet, nekünk egy teljes műveletlen területünk van, ahhoz kell bőven testi erő, hogy azt felásózd, mert ugyan azt neked nem kapálja fel a kapálógép, csak amit már felástál.

Növényvédelemre ajánlom a Greenman-t, csak jótékony baktérium van benne, plusz termésnövelő hatása is van.

Én teljes bion csinálom a kertet, gombásodással nem volt gond, viszont szeptemberben poloska invázió volt és szépen össze-vissza szivogatták a paradicsomaimat..

Jövőre próbálkozom, hogy olyan növényt ültetek mellénük amiket nem szeretnek.

Viszont nálunj családba mindig is volt kert így számomra könnyebb.

Nagyon összetett a dolog, de van bőven fent a neten kertész, videókat is tudsz nézni, aztán majd úgy is gyakorlat teszi a mestert!😊

Nálunk most zajlik, az állatoknak való rész lekerítése.

Van egy nagyon okos ember akit mi is szoktunk nézni, majd megkeresem s belinkelem neked.

Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok!

dec. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Zöldség, beleértve a hüvelyeseket is, gyümölcs, tojás megtermelhető viszonylag egyszerűen (nyilván nem egyik-napról a másikra mindent, hosszú folyamat, idő és pénz, az előttem írók leírtak egy csomó buktatót).


Hús? Csirkét vagy fürjet fogsz vágni?


Tejtermékek? Tejet veszel és abból állítod elő? Vagy lesz kecskéd/tehened?


Gabonafélék? Kukoricát még csak-csak tudsz termeszteni, de abból már pl. kukoricaliszt előállítása macerás. Búzát, zabot, rizst hogy gondolod?

dec. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
A "mi a minimum, ami kellhet hozzá" kérdést nem értem. Ház és föld nyilván, és tetszik-nem tetszik pénz is, még ha csak apró lépésekben is haladsz. A tudást is meg kell szerezni, ma már neten elérhető rengeteg információ, vannak csoportok FB-on, ahová beléphetsz.
dec. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tegyük fel havi 200 ezer ft fixen befolyna.
dec. 6. 00:07
 7/22 A kérdező kommentje:
Úgy értem két ingatlanból egyet eladnék amivel "elindulnék", ami marad azt kiadnám.
dec. 6. 00:08
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
És az eladott ingatlanból vennél házat nagy telekkel? Maradna tőkéd? Mert havi 200-ból 0-ról indulva nagyon keserves lesz, még ha olyan ingatlant és telket is veszel, ahol semmit nem kell csinálni, olyasmit pl., amiket a 3-as írt.
dec. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3-as a hozzászólásod!

Én mondjuk nem szeretnék gyereket. A Greenman-t ismerem már nézegettem mióta a kertészkedésről próbálok tanulni. Lakásban lakom sajnos gyerekkorom óta, ezért nincs tapasztalatom de valahol el kell kezdeni ugye...

A kertet valami nagy géppel is fel lehet ásatni ha van rá pénz?

A kút fúrás mennyibe került egyébként és ez hogyan működik? Onnan lehet jó minőségű vizet bevezetni a házba? Tényleg fogalmam sincs , ennek pont ma akartam utána olvasni csak egész nap dolgoztam.


4-es, én úgy gondoltam, hogy talán meg tudnám tanulni a csirke vagy a fürj levágását. Tisztában vagyok vele, hogy erre sokan képtelenek, meg nehéz főleg nőként. Én magam a nyers hústól, belsőségektől stb egyáltalán nem undorodom talán ezzel már kicsit beljebb vagyok.

dec. 6. 01:11
 10/22 A kérdező kommentje:

8-as jelenleg semmi konkrét tervem nincs, fogalmam sincs hogy jönne ki a matek, ez még évekbe telhet mire meg tudom lépni sajnos.


Legnagyobb első akadály, hogy a párom szerintem még nem érti hogy komolyan gondolom, és azt hiszi egy nyaralót szeretnék. Pedig ha ő nem jön velem egyedül megyek vagy keresek egy olyan férfit aki velem tart. Egy gyenge nő vagyok, bárcsak erős férfinek születtem volna:(

dec. 6. 01:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!