Kezdőoldal » Otthon » Kert » 1,2 hektár, kb 5151 db szőlőtő...

1,2 hektár, kb 5151 db szőlőtőke lemetszése 2 csaposra egy embernek kb mennyi idő?

Figyelt kérdés

2022 decemberében volt metszve de a kacsolás elmaradt, 4 fajta borszőlő. Kézi fiskars p26 (kb 6000 forintos árkategória) metszőollóval.

Jórészt fiziakai, jó kndicióban lévő de nem mezőgazdasági munkát végző embernek.



jan. 6. 12:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Napi 7-8 órában kb.
jan. 6. 12:48
 2/11 mindentudó99 ***** válasza:
Szia. Ez egy embernek rengeteg. Bar nem tudom mennyire lett előmetszve. Nem az idő a lényeges bár így ez rengeteg idő lenne. Eleve a kezed csuklód ujjaid nem fogják bírni napi 8 órában több hétig. Mert bizony ez több hetes munka. Ha mindenképp magadnak kell csinálni kell egy normális akus gép. Ha a levágott vesszőt gyűjteni kell az még plusz munka. Nem irigyellek mi vett rá erre a munkára😁?
jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A főnököm vitt rá, őt meg a spórolás /bár milliárdokkal játszik/. Tehát alkalmazott vagyok, hivatalosan karbantartó. Nem volt előmetszve, 2022 decemberében még ketten csináltuk ezt meg 2 csaposra és kb 2 hétig csináltuk. Összeszedni hálistennek nem kell mert jön egy traktor amin van erre egy célgép/daráló és az elintézi a sorok között maradt vesszőket.

2 hete csinálom és most tartok a felénél úgyhogy.

Kötözni is egy egyedül szoktam de arra legalább sikerült vetetnem egy manuális szalagos gépet, akkus metszőollót ahogy nézem az árakat ő biztos nem fog venni...

jan. 6. 13:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Atya ég,hát én inkább felmondanék


1,2 hektár az 12000m2

Nekem egy 800 m2 zártkertem van,tele szőlő tőkével


Anyu és apu segítségével

kb. 4 órába tellett a metszése

jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
Hát te tudod. Karbantartóként ilyen munkát végezni nem a legjobb. Bár ha megfizeti ki tudja. Érdekes hogy rádbiz ennyi szőlőt úgy hogy nem is értesz hozzá. Ket dolog biztos fagyos időben nem dolgoznék kinn. A másik hogy abszolút nem kapkodnék vele.
jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
A társad feladta🤣
jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem adta fel bár nem volt oda ezért a munkáért, úgy volt vele a főnök megoldom egyedül is.
jan. 6. 17:05
 8/11 mindentudó99 ***** válasza:
F@sz@ egy főnököd kehet.
jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
/Lehet/
jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Most akkor mi a kérdés? Ha már tavaly is csináltad, idén is csináltad, akkor pontosan tudod, hogy mennyi időbe telik neked.

Ha fárasztónak találod, csináld lassabban. Hivatkozz arra, hogy megfájdult a csuklód. Ha nem tetszik a főnöködnek, majd nem fogja rád bízni.

Annyit azért talán ki tudsz alkudni, hogy amikor esik, vagy nagyon hideg van, akkor ne kelljen csinálni. Nem vagy elkésve, ilyenkor még csak a nagy táblákat szokták csinálni, ahol munkaerőhiány miatt nem lehet későbbre halasztani.

Én amúgy elvállalnék 1,2 hektárt 1 hónap alatt, ha normális fizetést kapnék érte. Szeretek metszeni. Egyedül az a rossz benne, hogy minden munkanap. Esetleg megpróbálnám rábeszélni a főnököt, hogy ne kelljen már rövid csapos metszéssel kínoskodni, hanem lehessen normális módon szálvesszőre metszeni. Az lényegesen gyorsabb, mert az egész kart lecsapom egyben, utána már csak egy pár felesleges vessző marad, amit tőben vágni kell. És persze, vinnék saját metszőollót (ha nem vesznek), nem ilyen hobbiollóval dolgoznék. És pár oszlopköz után pihenésképpen kötném le a vesszőket.

Ismerek olyan 70 éves öregasszonyt, aki évekig 2 hektár szőlőt metszett meg egyedül (sajátot) telente, szálvesszőre. Le is kötözte.

jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!