Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az avokádó mag mennyi idő...

Az avokádó mag mennyi idő alatt csírázik ki?

Figyelt kérdés

Mindig azt hiszem, hogy szeretem az avokádót, de amikor veszek, kiderül, hogy olyan nekem, mint az Ugg csizma, és igaziból arról van szó, hogy addig mutogatták, amíg meg nem szerettem.

Szóval elkezdem enni, nem tetszik, fura, de ahogy eszem megtetszik valahogy.

Viszont annyira jól néz ki a magja. Nem volt szívem kidobni. Hallottam, hogy szokás csíráztatni. Hát gondoltam, miért is ne. Mint növény jól néz ki. A gond, hogy nem vagyok egy türelmes ember. Szeretném tudni, mire számítsak. Kérdéseim: próbálta-e már valaki, sikerült-e, mennyi idő volt, mire el lehetett ültetni. És hogy van most a növény.

Tisztában vagyok vele, hogy nem lesz ebből guacamole, arra ott az Aldi. De tetszene egy növény, amit csíra kora óta én nevelek.

Ja, Ugg csizmám is lett végül. Pontosabban nem eredeti, csak az a design. Az lett a kedvencem. Barna, hátul masnik. Egy irha hatású mellénnyel és basic felsővel nagyon csinos. Plusz nagyon meleg, és nem ázik be, ajánlom.



jan. 21. 19:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Több hónap a csírázási idő.
jan. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi! De mégis mennyi? Három, négy, nyolc? Mind belefér a több hónapba. Te csíráztattál már? Hogy bírja a növény?
jan. 21. 19:45
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 6-8 het alatt ki szokott csirazni, kb. 3 ev alatt lesz belole egy felmeteres minifa. ~5 ev alatt meg egy ketmeteres szornyeteg, ami kiturja a lakasbol a tulajdonosat is...
jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja, es csiraztatas sem mindig sikerul, van hogy tul eretlen az avokado, van hogy siman csak fazik, keves a viz, vagy barmi mas oka van.


Eddig 3x sikerult, ebbol 1 fa lett az emlitett ketmeteres szornyeteg de sajna valami betegseg elvitte 5-6 eves koraban, egy meg 'ifju' koraban megpunnyadt egy kulonosen meleg nyar es az ontozes hianya miatt, egy meg itt virit a szobaban.

jan. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a fogpiszkálót szúrok bele és félig vízbe lógatom módszerrel csíráztattam.

A mini gyökérke 8 hónap(!!!) után jelent meg...

Már mindenki mondta hogy dobjam ki, annyi neki. Uh ez a módszer naaaaasgyon lassú az tuti.

jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kétméteres szörnyeteg, te jó ég! Citromfám már van, szintén magról, kb 2020 óta nevelem, most már egy fa van a lakásban. Tavaly nyáron nagyon megnőtt, mivel kint volt a teraszon. Egyébként ez a citromfa elég szívós, egyszer még kisebb korában egy teljes hétig elfelejtettem locsolni, mert beteg voltam és nem mentem be abba a szobába. Már lekonyultak a levelei meg minden. Szomorú érzés volt. De bocsánatot kértem tőle, gondoskodtam róla, és újra erőre kapott. Mint mondtam, most már kétméteres szörnyeteg. Nem tudom, hova teszek még egyet… de most már, hogy elkezdtem a csíráztatást, nincs szívem kidobni. Hát ezt nem gondoltam, hogy az avokádó is ekkora lesz! De a lényeg, hogy akkor jó sok időt kell adni a magnak.

És érzékeny a növény? Mire kell figyelni?

jan. 21. 22:03
 7/20 A kérdező kommentje:
5: én is így csináltam, és most egy napos helyen van.
jan. 21. 22:04
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor türelem, eltart egy darabig.

Én is csíráztatok most egy újat, 4. hónapja ázik😅

jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
8: és hol tart? Mennyi időnként cseréled alatta a vizet?
jan. 21. 22:35
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Sehol, csak lebeg ott🤣

De mondom, a másik is kb. 7 hónap után repedt meg az alján és rá pár hétre kezdet 1 db fehér gyökér nőni belőle.

Vizet nem cserélem soha, csak utántöltöm ami lepárolgott.

jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!