Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem csírázik ki az...

Miért nem csírázik ki az avokádó mag?

Figyelt kérdés
Leszedtem róla azt a barna hártyát és a fogpiszkálós módszerrel vízben szerettem volna gyökereztetni. 1 hét múlva lesz 2 hónapja, hogy ott van, víz van rajta cserélve és semmi változás. Valamit elrontottam?
2021. nov. 13. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A barna hartyat nem kell leszedni, de amugy van h. nem sikerul kicsiraznia. Lehet hogy kicsit eretlen is volt az avokado, amivel probalkoztal, teszkos/lidl-os peldanyok nekem se nagyon akartak sikerulni, a rendes zoldsegesnel vett majd' negyedkilosokbol eddig 3 is.


A modszer amugy mukodik, csak tenyleg eleg sokaig tart csori magnak megindulni.

2021. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én többször is csíráztattam avokádót. az első nem sikerült, betudtam annak, hogy nem túl fényes lakásban volt.


utána kettőt sikerült, szépen cseperednek a fácskák. a titok az volt, hogy megrepedjen a mag. miután megrepedt, már jött is a gyökere és hajtott is. ezt úgy tudtam elősegíteni, hogy a mag aljából és tetejéből is vágtam le 1-1 picit.


én is fogpiszkálóval csináltam, szintén leszedve a barna hártyát.

2021. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A türelem avokádót terem.
2021. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!