Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sárgabarackot lehet szilva...

Sárgabarackot lehet szilva alanyra oltani?

Figyelt kérdés
jan. 23. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen
jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, a fehérbesztercei alany alkalmas rá. Viszont nem ajánlom Magyarországon, mert a szilva alany a legvízigényesebb. Vadkajszi alany bírja a szárazságot.
jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom! Cseresznyet meggyet is lehet szilvara?
jan. 23. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Üdv! A megy és cseresznye megér egy próbát. Elég egy oldalágon megpróbálni. Helyben gyökerezett szilvára sárgabarackot nyugodtan. [link]
jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A faiskolákban szinte kizárólag csak fosókaszilvára (mirabolánra) oltott sárgabarackot árulnak. A vadkajszi alany ritka. És betegségekre fogékonyabb. Gyakorlatilag bármilyen szilvára lehet barackot, de gyenge növekedésű fajtán a barack is gyenge lesz. Arra figyelj azért, hogy ne legyen erősen sarjadzó fajta, mert később tele lesz a kerted sarjakkal.

A cseresznye meg a meggy szerintem nem fog sikerülni szilvára. Én legalábbis még nem hallottam róla. Azokat sajmeggyre, vagy néha vadcseresznyére szokták. Az őszibarack még megfogja éppen, de nem akar nőni, és rövid életű lesz. (Van pár ilyen fám.)

jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!