Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van-e arra szabályozás, ha...

Van-e arra szabályozás, ha saját szántómon egy akácerdőt szeretnék telepíteni?

Figyelt kérdés
Kb. 1800 m2, tőlem jobbra és balra is szántók vannak. Eddíg ki volt adva, hogy más használja, ezért cserébe adott 2-3 zsák terményt évente, de most gondoltam arra, hogy ha beültetem akáccal, 10-15 év múlva megoldja a tüzelési problémámat. Természetesen, ahogy gyéríteném az "erdőt" úgy egyből újra is ültetném. Szóval kell ehhez engedély? Azt tudom, hogy nem leszek népszerű a szomszédom szemében, de ez nem érdekel.

jan. 27. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos vagy te ebben, hogy egy ilyen kis terület "szántó" néven szerepel a földhivatalnál?

Nem az számít, hogy jelenleg szántva van, hanem hogy mi a hivatalos besorolása.

Ha véletlenül tényleg szántó, és külterületen helyezkedik el, akkor 400 m2-nél nagyobb terület erdősítését már csak a terület átminősítése után szabad elvégezni.

De ha belterületen helyezkedik el a földed, ott nyugodtan ültetheted az akácot. Belterületen csak olyasmire kell figyelni, hogy van-e meghatározva minimális faültetési távolság a mezsgyétől. Ez nem mindenhol van, és ahol van, ott is nagyon különböző. Lehet 1 méter, meg lehet 9 méter, meg bármi a kettő közt.

Ha felkeresed a helyi jegyzőt, ő ezt is el fogja neked mondani.

Az akác amúgy sok munkával jár, ha rendes fát akarsz. És ezt a munkát egy erősen szúrós növénnyel kell végezned.

De ha egyszer megnőtt, és kivágtad, akkor már nem kell újraültetni, mert sarjról felújul, csak ritkítani kell. (Egy újabb alkalom arra, hogy jól összeszurkáld magad...)

jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

" mert sarjról felújul, csak ritkítani kell"

Emiatt a szomszédok is tele lesznek vele, szóval nagyon nem jó ötlet.

jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

"De ha belterületen helyezkedik el a földed, ott nyugodtan ültetheted az akácot."


Annyival kiegészíteném hogy 5000 m2-ig szabad csak. Ha szántó besorolás van a tulajdoni lapon, akkor át kell minősíteni, elég drága ha sok aranykoronás.

Nekem is van akácerdőm, rengeteg munkával jár.

jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szomszédok oldalán akkora sávot kell elhagyni,hogy közvetlen árnyékolást ne okozzon .Az akác magasra tus nőni .Nálam a telek 15 m sz. volt.Jobbról magas fenyők.A telek 2/3 a befásitható volt.Bal oldalt 5 m volt kötelező elhagyás . Az akácot nem szabad sűrüen ültetni.Mert annak fele sem fog megnőni.

Az első 3 évben van vele munka ,utána már csak az elérhetőágak lemetszése van .

jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 as nekem volt 2 helyen is .
jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddíg válaszolóknak. Igen, belterületen van. Ház udvara be van kerítve és mögötte van egy bekerítetlen terület. Kb 27m széles és 62 m hosszú. Jelenleg szántják/vetik/aratják vetésforgóban. Még a császárfán is gondolkodtam. Akácom volt régebben, de azt a házat eladtam. Egy nagy fába csapott a villám, abból eredtek a sarjak, gondoztam őket, hogy szép szálas, oszlopnak is megfelelők legyenek, tudom, hogy mennyire szúr, de én elvoltam vele. Akkor ez településenként is változhat, ezért a jegyzőtől kell infót kérnem, sőt lehet hogy jobb, ha egyből írásban, ha később vita lenne.
jan. 27. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!