Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor érdemes elvetni a...

Mikor érdemes elvetni a paprika magokat? Sütőtököt jobb palántázni vagy inkább majd májusban helyre vessem? Mekkora méretűeket kell majd egyesével átültetni?

Figyelt kérdés
Csak a konyhaablakban tudom majd tárolni a kis növényeket. Ez csak kis próba, szórakozás számomra. Sosem palántáztam még és mindenképpen fogunk palántákat venni, de szeretném megpróbálni én is. Tavaly kaptunk paprikát, ami nagyon ízlett, de nem tudták a fajtáját és szedtem belőle magot.

febr. 4. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha hibrid volt akkor nem biztos hogy ugyanolyan lesz mint amilyen volt, illetve ha voltak mellette más fajta paprikák is, akkor összeporzódhattak és abból megint nem olyan paprika lesz mint amilyenből szedted.


A sütőtököt inkább helyre vesd, az nem szereti ha bolygatják a gyökerét.


A paprikát február második felében, és miután kikeltek jó lenne ha olyan helyen tudnának éjszakázni ahol 12-15 fok van, különben megfognak nyúlni.


Kelésnél még jó nekik a folyamatos 20-25fok

febr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy az első válaszoló írja.

A kabakosok nem jól bírják a palántázást, a sütőtök is sokkal erősebb lesz, ha április utolsó napjaiban helyre veted.

Ha a konyhaablak dél felé néz, éjszaka meg nincs bent fűtés, akkor lehet ott február második felétől próbálkozni. Ha nem napos ablak, és éjszaka is 20 fok felett van a hőmérséklet, akkor csak növénylámpával tudsz normális palántát nevelni. Ha nem költesz ilyenre, akkor meg március közepén fogj hozzá, kelésig meleg helyen legyen, akár sötétben is jó. Aztán kelés után kell a sok fény, valamint éjszakára a hűvösebb. És minden olyan napon, amikor nincs túl hideg, tedd ki nappalra a szabadba, napos és védett helyre, ahol megreked a meleg. (A napégésre vigyázni kell, én eldobható rácsos műanyag rekeszeket borítok a palántákra 3 napig.) Általában pár napon belül már éjszakára is kint lehet hagyni.

Így nem lesznek nagyok, de nagyon egészségesek, és gyakorlatilag ingyen. Április végétől már nagyon nőnek, és a kiültetést se sínylik meg, mert hozzá vannak szokva a kinti időjáráshoz. (Majdnem 20 éve nevelek így palántákat, régebben 3-400-at.)

Én nem szoktam szétpikírolni, hanem egyből a ládából mennek kintre. Ehhez csak az fontos, hogy ne legyenek túl sűrűen. (Ezt ollóval lehet megoldani, ha túl sűrűn kelnek.) Ha pohárban akarod, akkor eleve pohárban neveld, 2-3 szem mag elég egy pohárba. A felesleget levágod.

febr. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Látszik a válaszokon, hogy nagyon értetek hozzá. Köszönöm szépen a segítséget, sokat tanultam belőle, ez alapján próbálkozom.
febr. 5. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!