Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyenkor június elején érdemes...

Ilyenkor június elején érdemes még palántázni a kertbe?

Figyelt kérdés
A tegnapi jégverés letarolt mindent,arra vagyok kíváncsi hogy mit ultethetnék a megsemmisult novények helyett.
2018. jún. 7. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagy, fejtett cserepes palántákat ültethetsz. Paprikát, paradicsomot, cukkinit, padlizsant. Vetni is lehet még sok mindent.
2018. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Nyugodtan. Főleg ha nagyok a palánták.
2018. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Paprika és paradicsom elég késői lesz már, de legalább lesz. Még van a piacon palánta.

Amelyik palántának az alsó 10 centije megmaradt, abból kb. hamarabb lesz termés, mint az új palántából, szóval nem kell egyből kihúzgálni mindent. Tavaly az itthoni kertemben én is így jártam, csak itt egy teljes napig jég fedte a kertet. (Ahol összehordta a víz, ott 2 nap után is volt még jég.)

Uborkát, cukkinit, ilyesmit nyugodtan lehet magról.

A késői karalábét majd egy hónap múlva kell vetni, de most is lehet természetesen nyárit, meg palántázni is, hogy gyorsabban legyen.

A gyökérnövények nagy része túlélte feltehetőleg, csak egy időre leáll a fejlődésük, de megmaradnak.

Meg az összes nyáron vethető növény szóba jöhet, ha lesz üres helyed.

2018. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akinek a jég elverte mindenét, mást nem tud csinálni, csak újrakezdeni. Én is bízom benne, hogy megkésve, de mindenem lesz.
2018. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!