Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen ehető gombák fognak...

Milyen ehető gombák fognak most nőni az erdőkben?

Figyelt kérdés

febr. 26. 22:17
 1/10 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Elsőként kucsmagombák, azok közül is a cseh kocsma, fattyú kucsmagomba szokott első lenni.

Júdásfüle most is van.

Utána tövisalja gomba, májusban sárga gévagomba, májusi pereszke.

febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bükkbe már Júdásfüle van már 2-hete terem,kucsma egész évben elérhető volt viszonylag köszönhető a melegebb időjárásnak.
febr. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
48%
De remélem, utána beviszitek a gombavizsgálóhoz, és elfogadjátok, ha kidobja az egészet!
febr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Géva gombát minek vigyem vizsgáltatni össze sem lehet téveszteni.
febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
27%

Mert lehet mellette olyan gomba, aminek a spórája már mérgező.


Alapszabály: MINDEN saját kezűleg szedett gombát gombavizsgálóhoz viszünk!


De inkább vegyétek meg boltban, az a biztos.

A gomba nem gyerekjáték!

febr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Mondjuk apámtól tanultam a gombák értelmezését,50-éves vagyok erdő a kert végében és még élünk pedig nálunk egy héten 2x3-szor van gomba.A bizonytalanok igen ellenőriztessék.

Evvel csak azt akartam mondani,akinek olyan szülei vannak akik a füvet nem szívni ha nem kaszálni tanítja meg na ők azok.

febr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

#5 alapszabály: vegye meg a boltban azt az ízetlen, szar csiperkét az, aki nem ismeri a vadon termő gombákat!

Abban viszont igazad van, hogy a gomba nem gyerekjáték. Nekem a szüleim, nagyszüleim, szomszédaim mutatták meg a gyüjthető gombákat: nézd meg! tapintsd meg! szagold meg! nézd meg hol nő!..... Csak olyat szedek amiről egyértelműen tudom micsoda.

Kérdező: neked is ezt tudom ajánlani, menj el gombátszedni olyan emberekkel akik szoktak és a családjuk nem szokott mérgezést kani, mert tényleg fontos, hogy egyértelműen felismerd őket.

#6 nem tudom mire gondoltál a példáddal, de én elég sok füvet elszívtam már és tökéletesen meg tudom külömböztetni a vargányát a fehér galócától.

febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

#5: a bolti csiperkét minek veszed meg? ízetlen vizes szar.

még a laskagomba is szar altalában. rendes gombát meg nem lehet boltban venni, max piacon, de azt is az árus szedte, másra biznád az életedet?

febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

8:31-es válaszoló:

szakellenőrként egyetértek azzal, hogy jobb minden szedett gombát megnézetni. Biztonságosabb. Láttam már 70 éves embert meghalni gombamérgezésben, egész életében gombászott, és mégis...

DE!

1. a spóra nem mérgező, illetve amennyi spóra rákerülhet egy másik gombára, az nem. Ha az lenne, akkor BÁRMI, amit az erdőben szedsz, okozhatna halálos gombamérgezést, mert a spórák mindenhol ott vannak...

2. Szerinted a szakellenőr a piacon honnan tudja, hogy milyen gomba volt az erdőben a leszedett gomba mellett? Ha te behozod nekem a gombát, hiába volt bármilyen gomba mellette, azt én nem látom... a spóra, az meg csak mikroszkóppal látható. NINCS IS a gombavizsgálóban mikroszkóp. Ha valamit mikroszkóppal akarok megnézni, itthon teszem, a saját mikroszkópommal. De ismerek olyan szakellenőr kollégát, aki nem is tudja kezelni a mikroszkópot!

febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat Megfogadom a tanácsodat 5-ös, köszönöm.
febr. 29. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!