Kezdőoldal » Otthon » Kert » 2.5 lóerős láncfűrész elég...

2.5 lóerős láncfűrész elég tüzifa vágásra? Évente 20 köbméter. 30 centis fák.

Figyelt kérdés
márc. 3. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Elég lehet, az már nem túl gyenge.

De azért egy nagyobb fűrésszel egyértelműen jobb dolgozni, gyorsabban végzel, és a fűrész is több évig fogja bírni. (Bár ez nem biztos, hogy fontos, mert hátha bevezetik hozzád a gázt. Az meg mégis csak olcsóbb, mint fával fűteni.)

márc. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor milyen erőset ajánlasz?
márc. 4. 07:32
 3/6 anonim ***** válasza:
3 LE, esetleg több. Attól függ, mennyit akarsz rászánni. 3 már azért elég jó.
márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#1 Miért lenne olcsóbb gázzal fűtenie, lehet hogy erdője van mint nekem. Egyébként elég oda két és fél lóerő és egy erősebb tartalék gép.
márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4

Ha erdője lenne, akkor megírta volna a 2-ben. Azért, ha belegondolsz, elég kevés embernek van erdője.

Úgy pedig olcsóbb a gáz. Én évi kb. 150 E-ből tartok 23 fokot egy átlagnál valamivel nagyobb, szigeteletlen házban. Ez még rönkben vett fával is drágább lenne. A munkáról (darabolás meg napi fűtés) nem is beszélve. Nekem annyi fizikai munkát és elfoglaltságot jelent a fűtés, hogy néha állítok fél fokot a termosztáton.

Ha neked erdőd van, akkor nyilván sokat gallyazol, meg sok vékony fát vágsz össze, tehát sokat kell emelgetni a gépet, ott pedig a mozgékonyság a fontos, nem a gép ereje. De a kérdező csak 30 cm-es rönköket akar vágni, és ezt feltehetőleg fix testtartásban. Ami egy teljesen más munkafolyamat, mint egy komplett fa összedarabolása. Ilyenkor, ha jól csinálja az ember, a gép súlyának elég nagy részét munka közben a rönk tartja.

márc. 6. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Igazad van, látod ebbe bele sem gondoltam. Valóban sok munkám van benne, jelenleg is tisztítom és ősszel is mennem kell fát vágni amit a vihar tönkretett vagy szárazságtól kiszáradt. Még nagyapámtól örököltem az erdőt, én pedig sajnáltam eladni pedig sokan kérték, egy svéd ember is hogy megveszi. Nekem pedig most jól jön mert vidékre költöztem és próbálok minden energiát előteremteni. Lesz 4KW napelem (használt) és kollektor is. A vezetékes gázról teljesen leváltam mindkét portámon. Egyáltalán nem olcsó, csak az alapdíj 2X13 ezer forint volt úgy hogy egyszer sem kapcsoltam be.
márc. 7. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!