Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem kertészkednek már...

Miért nem kertészkednek már az emberek?

Figyelt kérdés

Azt láttom, itt vidéken is alig van már kert, már nem egyre többen hagynak fel vele.


Anyukám meg én letelik a munkaidőm, hazamegyek kapálok, ültetek, dolgozok a kertben. Van hogy éjszakás műszak után alszok 2 órát, már megyek is veteményezni.


márc. 6. 12:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert keresek annyit, hogy megvegyem azt a zöldséget ezt-azt, a t.k.m se fog meló után minden nap még gyomlálni, locsolni, permetezni, harcolni a szúnyogokkal. Nekem ne mondja senki, hogy jobban esik, amit magad termeltél meg, egy frászt! Édesanyám hogy meghalt azonnal megszüntettem a kertet, gyümölcsfákat ültettem, évente egyszer megmetszem, néha megpermetezem és szevasz. Ha terem terme, ha nem az se izgat különösebben.
márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%

Mert pusztán pénzügyileg nézve nem igazán éri meg. Sokkal jobban járok anyagilag 1-2 óra túlórázással, mintha az év felében folytón a kertet locsolgatnám, kapálgatnám, palántázgatnék, stb.

Ezért (is) aztán a kertemben ma már csak gyümölcsfák és bokrok vannak. Azokkal is kb annyit foglalkozom csak, hogy leszedem a termést. A gyümölcs horror ára miatt ez azért még megér ennyi munkát.

márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
79%

Én évekig kertészkedtem, de az utóbbi néhány évben elment a kedvem tőle.

Hiába gondoztam, ápoltam a növényeket, egyre több tönkrement. Ha nem a szomszéd gombás növényeitől vagy vírustól mentek tönkre, akkor letarolták a poloskák.

Idén már nem fogok kertészkedni.

márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Anyukámmal a sok munka mellett kertészkedünk még, mert dicsőségnek tartjuk ,hogy sokat dolgozunk.
márc. 6. 13:53
 5/30 anonim ***** válasza:
84%

Ez ám a betyár mentalitás.

Sőt, én inkabb csak 1 orat aludnék, és átmennek a szomszed kertjét is kapálni.

márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%
#4: Jaaa, hogy azért csináljátok, hogy dolgozzatok! Az inkább valami mentális egészség témakör, nem Otthon-Kert!
márc. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert lusta vagyok hozzá, és nem érdekel a kertészkedés. Inkább megnézek egy sorozat részt minthogy kapáljak... A mozást pedig megoldom edzéssel, heti néhány alkalom mindig össze jön.
márc. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Mert számomra egy teher a kert. Azon kívül, hogy a kutya ki tud menni pisilni és a dohányos barátok ott tudnak egyet cigizni, ha jönnek vendégségbe, semmire nem használjuk.

Elhiszem, hogy sok embernek kikapcsolódás és igaz, hogy gyönyörű egy rendezett kert, de nem mindenkinek.

márc. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre elég nagy probléma a fűnyírás, a kertészkedés majd később jöhet.
márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindenki szenvedélyes kertész, így számukra ez nem hobbi, hanem plusz munka.
márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!