Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magasnyomású mosó kertipumpával ?

Adidas7 kérdése:

Magasnyomású mosó kertipumpával ?

Figyelt kérdés
Nincs sima kinti csapunk csak kútunk, amiből egy kerti pumpával hozzuk felszínre a vizet és egy slagon keresztül van rákötve a magasnyomású mosóra, de itt több kérdés is felmerül. Ugye a pumpa az megállás nélkül nyomja a vizet, de ha én nem használom épp 1 percig a magasnyomásút akkor valamit ott szétnyom a nyomás nem ? A másik ötlet az lenne hogy egy tartályt megöltünk vizzel és abból szíjvuk ki a magasnyomásúval (van külön slag hozzá)

#mosó #magasnyomás #Kertipumpa
márc. 11. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Legalább 0,5 bar víz nyomás kell a mosónak, szerintem nem fog működni amit elgondoltál.
márc. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Házi vízmű a megoldás, 50-60 ezer körül már lehet kapni.
márc. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ez lenne a tömlő hozzá amivel pl. tartályból tudok vizet szívni, mert elméletileg a Kärcher K4-K7 esek rendelkeznek ilyen funckióval.

márc. 11. 10:10
 4/5 menta34 ***** válasza:
100%

A szívótömlő ha tud ilyet valószínűleg a legolcsóbb.

Másik verzió, hogy a kerti szivattyút szabályozod, pl. ház vízművel, de van olyan eszköz is ami jóval kisebb: áramláskapcsoló. Ha megnyitod a csapot/magasnyomásút akkor beindítja a szivattyút, ha elzárod leállítja. Évek óta a kerti csapunk ilyen eszközzel megy (pedrollo), teljesen jó cucc - egész nyáron rajta van a nyomás.

márc. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem javasolták vagy házivízmű, vagy egy szivattyú, áramláskapcsolóval. Utóbbi olcsóbb, előbbi csak azért jobb, mert jobban szabályozható. Ha van egy kerti kutad, akkor eleve érdemes valamelyikre beruházni. Ideiglenesen nyilván megteszi, ha a felszínen áll, odaállítod a kút mellé mikor használod, de érdemes véglegesíteni, akár úgy, hogy ráépítesz egy akármilyen "gépházat", vagy csinálsz egy aknát, amiben ezt elhelyezed. Építesz egy kulturált kerti csapot, hogy nézzen ki valahogy és rákötöd, így tényleg van egy teljes értékű kerticsapod, ami kúti vízzel működik, százszor kényelmesebb lesz, az én meglátásom szerint ha használod elég sűrűn a kútivizet, akkor érdemes rá költeni.
márc. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!