Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szivattyúházban minden kötésem...

Szivattyúházban minden kötésem tiszta száraz, tartály nem szivárog mégis 10cm magas víz áll bent. Szivattyúztam, szárítottam de így is feljön a víz. Talajvíz ellen mit lehet csinálni? Kikenni amikor száraz lesz? De mivel?

Figyelt kérdés

márc. 15. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor már csak a falban, padlóban futó, és ott védelem nélkül bebetonozott, vagy helytelenül összeszerelt kötéseket kell ellenőrizned. (Nem ismerve a körülményeket írom.)

Kondenzvíz? Ennyi kondenzvíz talán nem gyülik össze, észrevétlenül.

Időjárással összefüggés? (Ciklikus vagy folyamatos “medencéd” van?

Ha elzárod egy időre a vizes rendszert, akkor is jön?

márc. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A vízszigetelést talajvíznyomás esetén úgy kell kialakítani, hogy a nyomott oldalra kell tenni. (Ahonnan a víz jön.)

Vízhatlan teknőszigetelés esetén fennáll a felúszás veszélye, ha a falaidat nem terheli le semmi, és a padlólemeznek erre méretezett vasalással kell rendelkeznie (a nyíróvasakat fordítva kell kialakítani).

Vagy ha a beszivárgással együtt tusz élni, lejtesd meg az aljzatbetont és az oda gyűlö vizet mondjuk egy szivattyúval vagy kiemelet onnan.

Ez a legolcsóbb, legegyszerűbb megoldás.

márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2-nél a pont.
márc. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
ne szivattyúzd ha talajvíz! Ezzel kitágítod a kapilláris ereket, és legközelebb még többvíz lesz benne. Ha kiszáradt víz szigetelni kell.
márc. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es, ahogy írod, ezt az eshetőséget is figyelembe kell venni, ezzel teljes a kép.

Mi nem ismerjük milyen "vízhozam" van, menyi idő alatt jön össze a 10cm.

Lehet, hogy elég csak egy cseppvíz szivattyú (mint a klímáknál amikor a lejtésben akadályt kell áthidalni). Arra gondolok, hogy nem egy új kút vízhozama van, aminek elszívása esetleg átrendezné a talajszerkezetet. (Lehet, hogy egy ideig oda vonzaná a finomabb szemcséket és végül el is tömítené a repedést?)

Mindenesetre a helyzetet kezelni kell, de szakszerűen.

Egy építész konzultációt szerintem megér, mielőtt nagyobb bajt vagy utólag hibásnak bizonyuló műszaki megoldást kellene helyretenni, újra megcsinálni.

márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Az akna kb 2,5m mélyen van. Korábban is volt hasonló, de valahogy megoldódott. Most szivattyúztam ki, takarítottam szárazra és akkor látom hogy gyöngyözik fel a víz a beton aljzaton keresztül. Az előző tulaj nem szigetelte le. Most raktam be egy úszókapcsolós b szivattyút, de ha ez megoldódik egy vödröt kell lebetonozzak.
márc. 15. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!