Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honda GCV160 gépem kapálás...

Honda GCV160 gépem kapálás közben erős fémes csikorgó hangot hallatott majd hirtelen leállt. Kis idő múlva inditottam és utána rendben üzemelt.Milehetett az oka?

Figyelt kérdés
márc. 20. 07:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olaj van benne elég??
márc. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy hete cseréltem a motorban olajat az olajszint megfelelő!
márc. 20. 12:11
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
A berántó is csinál ilyet. Igaz nem kapa hanem kissebb benzines csónakmotorom csinálta ugyanezt idén első használatkor. Azt hittem szetesik a motor. Megállítottam újraindítottam kinn is maradt a berántó kötél. Úgy mentem vele. Aztán akkor halkabb volt mígnem egyszer visszaugrott a zsinór és a nyikorgás is elmúlt.
márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ez tényleg lehet, hogy a berántó nem állt vissza alaphelyzetbe, és menet közben valahogy úgy rázódott, hogy hozzáért.

(Amúgy a hajtóműben is van olaj? Én egyszer vettem hagyatékból egy újszerű kapát, és kiderült, hogy az öreg olaj nélkül járatta, úgyhogy a szimeringek szétmentek, a bronzkerék meg negyedrészben elkopott.)

márc. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hajtóműve mennyi olaj kell és hogyan tudom ellenőrizni az olajszintet?
márc. 21. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hogy kell az olajszintet ellenőrizni, ahhoz tudni kellene, hogy milyen típusú a kapád. (A GCV-160 nem a kapa típusa, hanem csak a kapára szerelt motoré.)

Nincs gépkönyved? Mert abban benne van. A netről is biztos lehet letölteni olyant, mint amilyen a te kapád.

Sok típusnál a hajtómű elején, középen, a tengelyeknél lentebbi helyzetben van egy 16-os vagy akármilyen csavar, amit ki kell csavarni, és az olajnak pont a csavar lyukjáig kell érni.

De nyilván vannak egész más megoldások is.

márc. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!