Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor virágzik a szobahőmérsék...

Mikor virágzik a szobahőmérsékleten vetett és kikelt virágmag?

Figyelt kérdés

Ha elvetem a magot és pl a lakásba nevelgetem, akkor "honnan fogja tudni", hogy mikor kell virágoznia? Illetve ténylegesen mikor fog virágozni? És tovább fog virágozni mintha kinn vetném?

Köszönöm aki válaszol



márc. 22. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Hát ha kinti növényről van szó, akkor kb. soha az életben nem fog virágozni. Mivel a benti fényhiány következtében megnyúlik, és 2-3 hét szenvedés után elpusztul.

[link]

Egyébként olyan növény nincs, hogy "virág". Konkrét faj alapján tudsz kérdezni, ha valami érdekel. De annak a nevelése meg fel van tüntetve általában a zacskón.

márc. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen attól függ, milyen virág.
márc. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ablakpárkányba napos helyen lenne


Pl a pázsitviola

márc. 22. 18:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Az ablakpárkányon (ablak belső oldalán) lényegesen sötétebb van, mint az ablak külső oldalán. Mivel az üveg a fény egy részét visszaveri, egy részét elnyeli. Neked nem feltűnő, mert a pupillád változásával aránylag sötétben is jól látsz, de a növény bizony kevesli azt a fényt.

Valamint, éjszaka sötét és meleg van bent. A meleg miatt éjszaka is úgy akar nőni a növény, mint nappal, viszont nincs neki semmi fény, emiatt megnyúlik.

A pázsitviola kizárt, hogy életben maradjon bent. Esetleg ha veszel növénylámpát, és azzal nyomatod rengeteget.

Ha nincs kerted, akkor erkélyre tedd, vagy ha az sincs, akkor az ablak külső oldalára szerkessz virágtartót. És ne magról próbáld, hanem vegyél egy cseréppel, az már idén is virágzik, magról meg csak jövőre.

márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm.


Igen ezt a megnyúlást tapasztalom. Illetve hogyha le akarom venni az átlátszó (tetőt) összeesnek a kis növények.


Éjszakara ha kiteszem akkor hideg lesz neki?

márc. 25. 09:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Tetőt soha nem szabad tenni palántára kelés után. Nem tud kiszáradni a talajfelszín, ebből pedig kirothadás lehet. Valamint a tető további fényt zár ki.

A szabadban még hideg van nekik. Legalább egy 5 foknak kellene lenni, főleg így, hogy nappal melegben vannak. Még a hirtelen hőmérsékletcsökkenés is problémás lehet.

márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor hgy csináljam ha szeretnék hgy biztos kikeljenek? Nekem a bolti vetőmag szabadba sose kel ki, pedig most kaptam csomo félét.

Illetve nem bánnám ha fejlettebb lenne a növény már virágzási időszakra, ezért gondoltam hgy hamarabb vetem mint kéne.

márc. 25. 19:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog, hogy ha panelházban laksz, ne akarj elefántot tartani. Mert hiába szeretnéd, nem fog összejönni, nincs mit tenni.

A virágpalántáknál 3 lehetőséged van:

1. Olyankor fogsz hozzá, mikor a benti kelés után már a szabadban is elvan egy virágládában, védett helyen. (Ehhez persze nem szabad elkövetni azokat a hibákat, amiket szabad földbe vetésnél csináltál eddig.)

2. Bent akkor tudod előnevelni, ha van hozzá megfelelő helyed. Ami nappal napos és meleg, éjszaka hűvös.

3. Nem csinálod.

márc. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem panelba lakom, hanem családi házba kerttel. Azért akartam őket benn nevelni hogy mire jó idő lesz már legyen növény így hatha előbb is virágzik.
márc. 26. 11:50
 10/11 A kérdező kommentje:
Oké köszi. Akkor marad a kivárás
márc. 26. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!