Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mekkora az átlagos évi gyümölc...

Mekkora az átlagos évi gyümölcs hozama egy fügefának az Alföldön termesztve?

Figyelt kérdés

márc. 24. 03:25
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Megválaszolhatatlan. Attól függ, hogy milyen fajta, az Alföld melyik részén, mennyire védett helyen, milyen talajban, hány éve fagyott el utoljára, stb. Az garantált, hogy időnként földig fagy. Most már vagy 8-10 éve nem volt ekkora hideg, de minden sorozatnak vége szakad egyszer.

Egy ismerősömnek egy nagy bokron (mert általában bokornak nevelik, nem fának) épületek által védett helyen, É-Alföldön, 50-80 kiló sárga füge szokott lenni mostanában. (Korábban ez is földig fagyott. Ha jövő télen megint földig fagy, akkor utána 0 lesz a termés.)

márc. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem túl nagy még a bokor de harminc kiló biztosan volt,két hullámban.
márc. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1: "Az garantált, hogy időnként földig fagy."


Az Alföld éghajlati viszonyairól nem tudok nyilatkozni, nekem Kisalföldön, Győrben, belterületi kertben van egy fügebokrom több, mint 10 éve. Itt az garantált, hogy soha nem fog a földig elfagyni. SOHA!

márc. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugye, az Alföldről volt szó, nem a Kisalföldről. Nem mindegy.

Meg egyébként is, azt írtam, hogy 8-10 éve. Lehet, hogy ahol laksz, ott mondjuk 12 éve.

De Győr nem egy extra meleg hely. Még ha azt írtad volna, hogy Pécs, vagy a budai hegyek, ott elképzelhető, hogy nem fagy el soha. De hogy Győrben volt is már ebben az évezredben, és lesz is még -18-20, amikor földig fagy a fügéd, abban biztos lehetsz. Ahol én lakom, az egy aránylag enyhe klímájú város (Győrnél biztosan nem rosszabb), de 2000 óta volt már vagy 4 olyan tél, mikor a fügém földig fagyott olyan helyen, ahol épületek veszik körül. És ez mindenkinél így történt, akinek fügéje volt.

márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hajdú-Bihar középső részén, egy fehérre meszelt fal és egy kerítés által összefogott délre néző sarokba van ültetve, ahol szinte egész nap éri a fény. Sajnos a fajtáját nem ismerem, de sárgászöld színű a héja, mikor megérik, a húsa pedig vörös.
márc. 24. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:

5

A hely nyáron nyilván jó, a kérdés az, hogy téli éjszakákon milyenek a hőviszonyok. Olyan hely jó, ahol több irányból épületek vannak, vagy legalábbis az uralkodó széljárás felől. (Ami valószínűleg nyugat.)

Szerintem ez az elterjedt sárga füge lehet. Főleg az első termés szokott egészen sárga lenni, ami az áttelelt vesszőkön terem. De a szín évfüggő.

márc. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"sárgászöld színű a héja, mikor megérik, a húsa pedig vörös"

Ilyen, vagy ehhez hasonló van nekem is. Van vagy tíz éves. 6-7 éve a földig fagyott, júniusban hajtott ki a tövéről. Most minimum 3 méter magas bokor, és van 8 fő ága. Olyan 40 kilónyi termés jött le két hullában róla tavaly.

márc. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!