Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akik kertes házban laktok,...

Akik kertes házban laktok, fontosnak tartjátok, hogy legyen benne vetemény, gyümölcsfa is, vagy csak a saját udvar, ami miatt jó lakni ott?

Figyelt kérdés

márc. 12. 13:18
A kérdező szavazást indított:
Igen, a vetemény, gyümölcsfa is fontos.
A vetemény nem fontos, legfeljebb a gyümölcsfa, és maga az udvar.
A gyümölcsfa nem fontos, legfeljebb a vetemény, és az udvar.
Csak az udvar a fontos, a vetemény, gyümölcsfa nem (esetleg nincsenek is, legfeljebb gyep).
30 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
40%
Bpesti agglomerációban élek, én azért szeretem a kertes házat mert nincs közvetlen közeli szomszédom mint a panelban ahol egymás szájában vannak az emberek hallod hogy hugyozik vagy lépked a másik. Akkor hallgatok zenét amikor akarok, olyan hangerővel pofázok amilyennel akarok, és bármikor kiülhetek napozni vagy medencézni a saját udvaromba, nem a közös útra kell lemenni ahol mindenféle csöves dekkol. Viszont nem vagy egy paraszt hogy veteményest tartsak fenn vagy gyümölcsfákat, gyep az egész udvarom és aszfalt, ennyi.
márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
82%
Háztáji gazdasággal rendelkező házból költöztem városra. Aztán 35 év alatt azzal szembesültem, hogy a bolti élelem nem olyan egészséges számomra mint a saját termelésű bioélelmiszer volt. Csupán ezért tartom fontosnak, ha egy kertes ház élelmet is termel.
márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
57%

Régebben foglalkoztam a gyümölcsfákkal, de amikor megláttam, hogy a lekvárnak való gyümölcs szezon végén mennyibe kerül a helyi zöldségesnél, abbahagytam az egészet. Semmi értelme nem volt otthon gürizni vele.

Azóta pázsit, díszfák és egy pici zöldséges kert van.

márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
62%

Én falusi sok generációs családból származom, már a szüleim sem gazdálkodtak. Nekem pedig véletlenül sem jutna ilyen eszembe😁

Abszolút nem érdekel a kertészkedés, csak nyűgnek találom. Bőven elegendő a gyep és néhány dísz fa, dísz bokor.

Az állattartás kimerül 2 kutyával. Macska kizárva a kutyák fajtája miatt, az egyik megfójtaná és büszkén hozná oda nekem, a másik pedig megenné.🤷

márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
67%
Vetemény nincs, a franc se kínlódik vele, gyümölcsfa van egypár, de az évi egy metszésen kívül azzal se foglalkozok, ha terem jó, ha nem az se izgat.
márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
65%
Sajnálatosnak tartom, hogy azok a válaszok érnek 100 %-ot, amelyek csak fűben és térkőben gondolkodnak.Szerintem fontos és nagyon pozitív dolog legalább egy minimális léptékű konyhakertet kialakítani, és a gyümölcsfa szintén gyönyörű virágzáskor, és saját termésű körtét leszakítani a fáról egészen más, mint megvenni a boltban.Vannak nagyon egyszerűen termelhető gyümölcsök, mint a málna, eper, ribizli, nyilván nem kell tonnaszám termelni, hogy gond legyen a feldolgozása. Fel kell mérni, mennyi az, ami valószínűleg elfogy.Ettől még ugyanúgy lehet medencézni és füvet nyírni is.
márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
82%

Amikor most a boltból veszem az áfonyát, annak a származási országa Chile, vagy Peru. Onnan míg az áruház polcára kerül (repülővel hozva is) eltelik 7-8 nap. Szóval nem éretten szedik le, és a szállítás alatt kínjában érik meg. Tudom, mert nevelek malteresvödrökben tőzegben áfonyát. Ha megérve leszedem, a konyhapulton másnapra már megszottyad.

Szóval én ezért termesztek otthon mindenfélét, mert olyan fajtákat válogatok, amilyeneket akarok, amik ízlenek. És azt teljes érésében, ízletesen, zamatosan tudom leszedni, és fogyasztani.

[A nagytermelő meg a nagy áruházláncoknak olyan fajtákat termeszt, amit le tud féléretten szedni, kibírja a szállítást, és még a boltban is ki kell bírjon egy pár napot, vagy egy hetet, nem mehet másnap a kálóba. Ha össze kellene hasonlítanom a bolti paradicsom ízét az otthon termesztett és éretten leszedett paradicsom ízével, és a minőségi különbség növesztene, ülve nyalhatnám a Holdat...]

márc. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
64%

Nem.

Most a hobbikertészek jol lepontoznak, de ma már csak idopocsekolas.

Vetemennyel, gyümölcsökkel es allatokkal nottem fel, tudom milyen a boltihoz képest. A szüleink csinaltak, mert nem nagyon volt mas alternativa, de lass csodát, ma már az idos generacio se nagyon foglalkozik vele.

Egesz napod ráment, ott ment tonkre a derekad a sorok közt, miközben aggodtal az idojaras miatt.

Most meg munka utan fillérekért megveszed ugyanazt, es nem kell estig a kertet bujni. Akinek ez a hobbija, hát legyen, de ne allitsa be hülyének azt aki egyebet csinalna a szabadidejevel...

márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
53%
#4-nél a pont!
márc. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek a kerttel foglalkozni, nekem nem nyűg. Nem is nézem, hogy a boltban ugyanaz olcsóbb lenne, én csak szeretem a helyben termeltet fogyasztani. Ahol nem termelek, ott olyan virágokat, nővényeket ültetek ami a méheket, beporzó rovarokat vonzza. Olyan sövényem van, ami a madaraknak jó búvóhely. Nekem kikapcsolódás ezzel foglalkozni, nézni az állatokat és a kertet a különböző évszakokban.
márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!