Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfa fagy elleni megvédé...

Gyümölcsfa fagy elleni megvédésére ez jó módszer?

Figyelt kérdés
Ha éjjel lesz egy kis mínusz, egy kisebb barackfánál elegendő ha alá tűz az ember 1-2 kerti fáklyát? Lesz annak akkora hője hogy -1-2 fokban megvédje a fát a fagytól? Vagy milyen otthoni módszer létezik ami jó megoldás?

márc. 6. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltuk, minden évben mécsesekkel, fáklyákkal rakjuk tele a kertet a fák alatt.

Kevés sikerrel. De volt aminek elég volt.

Egy közepes fa alá 1-2 fáklya nem elég, 4-5 kell. Az olajat pedig hamar elég. Ha éjfél körül meggyújtom úgy, hogy tele van, akkor pont a hajnali fagyokra el is fogy belőle.

A füstölés jobb lenne, ezt a lakóházak között nem lehet csinálni, kihívnák a tűzoltókat.

Sima temetői mécseseket teszünk befőttes üvegbe, az védi a széltől, feldőléstől, abból kell sok a fa alá. Aztán lehet imádkozni. 🤗🪔🕯️

márc. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én a füstölésre is gondoltam, a fa alá egy vödör fűrészport és had füstöljön.
márc. 6. 12:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Mekkora fák?


Én az utóbbi két évben fagyvédelmi öntözést csináltam, nálam működött.


Kitettem két kattogós szórófejet egy egy karó tetejére, este beindítottam őket és másnapig addig járattam őket amíg teljesen le nem olvadt a jég a fákról.


[link]

márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Kb pont kétszer-háomszor ekkora, tavaly termett volna először.
márc. 6. 15:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy néz ki hogy mégsem lesz fagy! :))))
márc. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod. Füstölni szoktak, füstöléssel szokták ezt megoldani, nem fáklyával. Fagyvédelmi gyertya, na olyan van, csak azt nem úgy kell elképzelni, mint az ilyen kerti fáklya, az annál lényegesen jobban füstöl és nagyobb lánggal ég.

Egyébként csak észak-keleten lesz fagy.

Ha csak -1 - -2 fokot mondanak feléd, akkor annyit elbír a fa (ha nincs csapadék és nem fagy rá) virágzási időszakban is elvisel ennyit.

márc. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!