Kezdőoldal » Otthon » Kert » Korallvirág szaporítása?

Korallvirág szaporítása?

Figyelt kérdés
Kaptam Korallvirág hajtás és nem tudom mit csináljak vele,hogy biztos megmaradjon. Földet csak holnap után tudok venni. Egy pohár vízbe belerakhatom vagy inkább szúrjam bele ideiglenesen egy virágom mellé a földbe? Nem nagyon értek a növényekhez. Olvastam egyébként,hogy lehet vízbe rakni de annyira féltem nem tudom mit csináljak😅 egy számomra nagyon fontos személytől kaptam ezért féltem annyira

márc. 28. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb lesz, ha vízbe rakod. De ha van a közelben erdő, vagy park onnan is "lophatsz" egy zacskóban egy cserépnyi jófajta földet. :)
márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pozsgás növény, nem szárad el olyan könnyen.

Először is a vágásnak kell beforrni. Tedd le csak így szárazon valahová. Ha helyesen volt tartva, akkor egy hetet is kibír így gond nélkül. De ha oktalan módon, meleg helyen volt, és túlságosan megindult (nagy és vékony falú sejtjei keletkeztek), egy napot akkor is kibír. És majd holnap tedd csapvízbe. Az azért is jó, mert a benne lévő klór nem engedi berothadni a vágást. (Pozsgásoknál az egy veszély, mivel ezek a növények jellemzően száraz környezetből származnak.)

márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pozsgásokra vonatkozó általános szabály, hogy a vágásfelületet 1 napig hagyjuk beszáradni és a következő napon dugványozzuk el az ültetőközegbe. Ennek hiányában a vágásfelület feletti 2-3 ízköz (nodus) kerülhet vízbe. Ebben az esetben az első gyökerek megjelenésekor azonnal megfelelő ültetőközegbe rakhatjuk át.
márc. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem extrém esetem volt, 3 hónapig állt vízben, néha cseréltem :D :D Gyönyörűen gyökeret eresztett, végül megsajnáltam és elültettem, azóta is él és virul.
márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elültettem és elkezdett sárgulni. Nagyon szomorú vagyok emiatt:( ez normális? Még rendbe jöhet?
ápr. 1. 22:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nekem nem sárgult. Lehet jobb lett volna vízben hagyod amíg megjelennek a gyökerek. Mikor elultettem addigra nekem rengeteg volt, azóta is nő, bokrosodik, újabbnál újabb hajtások jönnek.
ápr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az alsó levelek sárgulása és leesése normálisnak nevezhető. Ha nagyon sárgulnak, ezeket vágd is le. Ha a csúcson lévők is sárgulnak, az baj.
ápr. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A csúcson lévők nem sárgulnak még szerencsére. Ha mégis elkezdenek megmenthető azzal,ha kiveszem a földből és vízbe rakom?
ápr. 2. 16:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Én levágnám az ép részt és betennéme egy pohár vízbe. Ki fog gyökerezni, aztán rakhatod vissza a földbe.
ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A szárának nemigen lehet baja, tehát nem kell levágni belőle. Valószínűleg alkalmatlan körülmények közt, meleg lakásban volt nevelve, túlöntözve, ezért a normálisnál gyorsabban fejlődött, így nagy méretű, vékony falú sejtekből épültek fel a levelek és hajtások. Emiatt nem működnek igazából pozsgásként, mert nem tartják meg a vizet, mint illene. Mint minden hajtásdugványnál, meg lehet találni az egyensúlyt a hajtás vízfelvevő képessége és a párologtató felülete közt. Ebben az esetben ez ezek szerint csak nagyon kevés levéllel működik.
ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!