Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor indul a gyümölcsfa...

Mikor indul a gyümölcsfa fejlődésnek?

Figyelt kérdés
Február utolsó hetében ültettünk egy szabadgyökerű barackfát. Ez volt az első, előtte néztünk videókat róla. Megfelelő méretű gödröt ástunk, kapott érett marhatrágyát a gödörbe, simbivitet. Vigyáztunk, hogy a trágya ne közvetlenül a gyökérrel érintkezzen, iszapoztuk, visszavágtuk az ágait. Na de ennek lassan 6 hete és teljesen ugyanúgy néz ki. Azon tanakodunk, hogy él e a fa. Azóta ültettem egrest, málnatöveket, rózsákat, szamócákat. Mind egytől egyig rügyezik, hajt, de a fa ugyanúgy néz ki, pedig ő volt az első. Ennek akkor már annyi? Mit ronthattam el?

ápr. 3. 17:23
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ha számít, olyan 1,50 magas volt, jól visszavágtuk az ágakat, olyan 1,20 lehet 5 főágat meghagytunk, az azokról ágazó kisebb ágakat levágtuk, illetve a főágaknak is a tetejéből visszavágtunk. Kertészetben vettük és egészen pontosan Andosa nektarin fajta.
ápr. 3. 17:26
 2/20 A kérdező kommentje:

Teljesen el vagyok kenődve. A többi növényt tessék-lássék sietve ültettem. A 13 málnatőből 12 kihajtott. A rózsák egy hétig vödörben álltak, mert elkapott az influenza, nem volt erőm a szélben, hidegben kertészkedni. Egy hét után elültettem sietve már majdnem sötétben, 2 nap múlva kirügyeztek.

A fácskával úgy bántam mint egy kisbabával, 6 videót megnéztem az ültetésről, mettszésről és ő meg nem sikeredik 😭

ápr. 3. 17:34
 3/20 anonim ***** válasza:

A leírás szerint nem csináltál semmi olyan hibát, ami miatt ilyen gyorsan elpusztult volna. Még ha mondjuk nem érett a trágya, vagy agyonműtrágyázod, vagy akármi, akkor is kihajtott volna, és utána pusztul el legrosszabb esetben.

Ha már ki se hajtott, akkor annak a csemetének valami baja volt már akkor, mikor vetted. Mostanra már mindenképpen ki kellett volna hajtania. Nem ráncos a héja? Ha leszedsz egy rügyet, és szétvágod, a belsejének pár másodpercig nedvesnek kell látszania. (Amúgy a rügy belseje és a háncs is lehet zöld akkor is, ha elszáradt, de nedves akkor már nem lehet.)

Pár fotó esetleg adhat valami ötletet, de az is lehet, hogy nem...

ápr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem enged képet feltölteni, azt írja, nem megengedett tartalom. Zöldnek zöld, nem ráncos. Nem néz ki rosszabbul mint mikor ültettem, de nem is fejlődik. Holnap vágok egy rügyet róla, hogy nedves e. Nagyon pici rügykezdemények vagy szemek vagy mik vannak rajta, de azok ott voltak. A szebbek azokon a vékony ágakon voltak, amiket levágtam. Nagyon szép volt, nem látszott betegnek. Sajnáltam is megnyirbálni, de olvastam, hogy muszáj. Kertészetben mondták, hogy ne hagyjuk idén teremni, max 2-3 gyümólcsöt hagyjunk kifejlődni. Hát egyelőre ez a veszély nem fenyeget :)
ápr. 3. 19:00
 5/20 anonim ***** válasza:

Ide tegyél fel képet: [link]


Majd linkeld be ide a képet

ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem tudom mennyire hasznos képek, már ment le a nap, de ilyen:

[link]

[link]

[link]

[link]

ápr. 3. 19:34
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha megnyugtat, én ősszel ültettem 2 nektarint, és két sárgabarackot.

A sárgabarackok szépen levelesednek, a nektarinok meg úgy néz ki hogy elszáradtak.

Lehet hogy kényes fajta..

ápr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kertészetből vetted, vagy áruházból?


Én áruházból vettem egy mogyoróbokrot, Már mikor vettek ki a csomagolásból, látszott hogy nem volt jó vétel..

Teljesen száraz volt a gyökere, azóta sem hajtott ki..

ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Oázis kertészetből van. Hát, nagy reményeket nem fűzök hozzá. Ősszel nekifutok még egyszer egy barackkal.
ápr. 3. 20:14
 10/20 anonim ***** válasza:
Várjál még vele. Nagyjából így ültettem egy szilvát és az is még csak egy hete kezdett el kipattanni. A 10 éves sárgabarack fáimon pedig még a levélrügyek is elfagytak, alig jön rajtuk néhány levél. Egy átültetett platánon is még csak most kezdenek duzzadni a rügyek.
ápr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!