Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom és paprika palántát...

Paradicsom és paprika palántát lehet már ültetni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy naptár szerint ez az időpont (IV.9) még korainak számít, de jelenlegi hőmérséklet megfelelő lenne. Táv prognózis szerint fagyok és erős lehűlés nem lesz. Nem tudok dönteni, hogy ültessek, vagy ne ültessek!

ápr. 9. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Lehet.
ápr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem amilyen jó idő van simán mehetnek ki.Hosszútávú előrejelzésben sem mutat fagyot.
ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Hétvégén már kiültettem.
ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak fóliában merném ezt megtenni.
ápr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Szabadfölddel még várj május elejéig, fóliába mehet már most is.
ápr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Bátran mehet a szabadba.
ápr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Fóliában már biztosan lehet ültetni, semmi baja nem lesz. Kint a szabadban még várnék a paradicsomok és paprikák kiültetésével. Még lehet hideg, ami nem jó a palántáknak. Inkább erősödjenek még. Igaz idén teljesen más időjárás van, sokkal melegebb van, előrébb van minden, de május eleje-közepe körül szoktam kiültetni.
ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Fóliába is csak úgy, ha szükség esetén le tudod őket takarni egy vödörrel vagy valamivel. Szabadba meg semmiképpen se.

Még május elején is szokott néha fagy lenni.

Az egy dolog, hogy most korán tavaszodott, meg hogy most meleg van. Jópár ilyen évre emlékszem, amikor sokan kiültették április közepén, aztán bejött egy -3-4, és minden palánta elfagyott nekik.

Az előrejelzéseknek nem szabad hinni. Naponta megváltoztatják.

Aki nagyon bízik az Időképben vagy valamelyik más weboldalban, az csinálja meg ezt:

Csináljon egy települési előrejelzést.

Egy lapra írja ki a 7, 14, 21, 28 nappal ezutáni dátumot, és az oda előrejelzett hőfokot.

Utána naponta ismételje meg az előrejelzést az adott oldalon, és írja oda a lapra a dátumokhoz, hogy az újabb előrejelzésben hány fokot jósolnak.

Azt fogja tapasztalni, hogy óriási hullámzás lesz minden napnál, és a végén mégse találják el még 3 nappal korábban sem...

ápr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Várnék vele,mert ha jön egy fagy akkor elviszi.Kockáztathatsz esetleg ,aztán lehet hogy bejön.
ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pár paradicsomot már kiültettem, de van belőlük tartalék. Ha komolyabb hideg jönne, műanyag vödörrel takarom őket.
ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!