Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orgonát lehet úgy oltani,...

Orgonát lehet úgy oltani, hogy teremjen rajta lila és fehér virág is?

Figyelt kérdés
Ha igen mikor és hogyan érdemes ezt csinálni?

ápr. 10. 11:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? Tízfélét is lehet rá oltani.

A kérdést szerintem az indukálta, hogy az emberek gyakran azt hiszik, hogy ráoltanak egy darabot egy alanyra, és ettől az alany minden hajtása majd olyan lesz. Hát nem.

Csak az a rész lesz olyan, ami az adott ráoltott ágból/rügyből fog kihajtani. Ha minden ágra más fajtát oltasz, akkor mind olyan lesz, ami az adott részből kihajt.

[link]

Az orgona nagyon korán kihajt, én tavaly március elején oltottam 3-at, olyan vesszővel, ami február elején szedtem, és hűtőben tároltam.

Esetleg még most is meg lehet próbálni, mert a vesszők alján szoktak lenni olyan rügyek, amik nem hajtottak ki. Ezt a részt kell használni, pl. ékoltással. Nagyon erősen meg kell nyírni az egész bokrot, mert különben nem biztos, hogy megtörténik az összeforradás.

Meg majd szemezni tudsz május eleje felé, ha a zöld hajtások eléggé beérnek, de még feljön a héjuk. A tavalyi hajtások héja alá is lehet, ha felválnak.

ápr. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!