Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tehetek, ha szomszédom...

Mit tehetek, ha szomszédom megszegte a szóbeli megállapodást?

Figyelt kérdés

Két éve eladtam a szomszédnak 700nm földet a kertemből, és annak rendje és módja szerint le is lett papírozva az adásvétel. Ő keresett meg az ajánlattal, és azzal a feltétellel adtam el, hogy nem fogja feltölteni a kertet, mert akkor a házamra folyik az esővíz. Ezt el is fogadta, és megígérte, hogy nem tölti fel, csak ezt a feltételt nem foglaltuk írásba.

Mindezt megszegte, és már a tegnap több teherautónyi földet hozatott a kertbe, és már most 8-10cm a szintkülönbség.



ápr. 11. 04:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a megállapodás szóban köttetett, azért a tanúkat kell megkeresned, hogy bizonyítani tudjad. Ha nincsenek tanúk, akkor buktad a megállapodást. Építtetheted a csatornát. Ha ehhez szükséges lenne a szomszéd telket is bevonni, akkor van arra mód, hogy vízelvezetési jogod legyen a szomszéd telekre - erről kérdezheted az önkormányzatot.
ápr. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A jegyzőtől kérhetsz birtokvédelmet, 1 éven belül. A jegyzőnek 15 napon belül kell döntenie, szóval nem húzódik nagyon sokáig a dolog. Viszont ha a feltöltés mellett csinál egy mélyebb részt, ami elvezeti a csapadékvizet, akkor nem fog senki semmit tenni.

OTÉK:

"47. §

(8) A telek, terület csapadékvíz-elvezetési rendszerét úgy kell kialakítani, hogy a víz a terepen és az építményekben, továbbá a szomszédos telkeken és építményekben, valamint a közterületen kárt (átázást, kimosást, korróziót stb.) ne okozzon, és a rendeltetésszerű használatot ne akadályozza."

[link]

ápr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkèt hozzászólás ok.

Szó elszáll, írás marad.

Jegyzőnèl birtokvèdelem, ha veszèlyezteti a házadat.

ápr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez volt. A szomszéd megvette a területet, (kimérve, Földhivatalban bejegyezve) majd kezdte feltölteni. Sebaj, én a határra építettem egy vasalt betonos kerítéslábazatot. Jött is a szomszéd, hogy akkor most nála megáll az esővíz...sajnálom...szerinte ha hozzám átfolyik, az nekem csak jó...

hát nem.

ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!