Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan gondozzam?

Hogyan gondozzam?

Figyelt kérdés
Éppen tegnap találtam egy bonsai fát, ami borzalmas állapotban volt. Már régen leesett az összes levele. Meglocsoltam, (nem áztattam el csak nedves lett) ideiglenesen átültettem, és kiszedtem a földjéből a köveket. Hogyan gondozzam tovább?

ápr. 14. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, hoyg "Bonsai fa" nem létezik, különbözö fafajtákból lehet bonsait nevelni. Az ápolásnál kifejezetten fontos tudni, milyen fáról van szó
ápr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Így, ahogy előttem írták.

Mutass pár értelmes fotót, ami alapján esély van beazonosítani, és megmondani, ennek a fajnak mire van szüksége.

ápr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm. A fa fajtája Ficus Ginseng. Van rajta 4 db rügy. Az egyik leesett, és alóla tejnedv jött ki. Ez jót jelent? Sajnos még kezdő vagyok, de szeretném megmenteni (ha ez lehetséges még) a fácskát. Áthelyeztem félárnyékba, az előző helyére ahol állt, folyamatosan tűzött a nap.
ápr. 14. 21:09
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


Itt utána tudsz nézni, ha netán nem elég, a "ficus ginseng bonsai ápolása" címszóval tudsz keresni több infót.


Sok sikert! (Ja a tejnedv annyit jelent, hoyg a növény még él)

ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképp utána nézek.
ápr. 15. 17:11
 6/12 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm! Csak még egy kérdés. Találtam bogarakat a földben. (Még nem tudtam venni bonsai táptalajt, de utánanéztem és nemsokára rendelek.) Ezeket kiszedhetem, vagy hagyjam benne?
ápr. 15. 17:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Milyen bogarak? Esetleg egy kép jó lenne, de igazán nem valók a földbe, kiszedni viszont általában nem egyszerü
ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem csúszómászókat, mint pl. gilisztát, hanem apró szárnyas, légyre hasonlító bogarakat. Találtam egy rögöt a földjében, és tudom, hogy azt nem lehet benne hagyni, így el kezdtem szétmorzsolni. Miközben morzsoltam, egy apró bogár mászott ki belőle. Ez megismétlődött még egyszer, de akkor tényleg magában a földben találtam meg. Nem tudom, hogy van ilyenből még a földben, de nem kezdtem el feltúrni. Sajnos képet nem tudok csinálni a bogárról, mivel miután kiszedtem elmászott.
ápr. 16. 14:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha légyre hasonlít, akkor nem bogár.

Lehet tőzeglégy? Az szokott lenni virágföldben.

ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ó, igen az az! Azt hagyhatom benne, vagy szedjem ki?
ápr. 16. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!