Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leylandimmal mit tegyek, hogy...

Leylandimmal mit tegyek, hogy ne iylen sargas, hanem melyzold legyen? (Kép)

Figyelt kérdés

Kép: [link]


Alfold, homokos talaj.

Nemelyik a szaz kozul melyzold de a legtobb ilyen satnya sargas. (Nem a gold

fajtak..) Magnezium vagy vashiany okozza?

Mit tegyek, amivel helyrehozhatom a talajt? Mert gondolom amiatt ilyen..


Amalgerol? Humus? Bordoi le?

Tavaly probaltam permetezni "zoldito tapoldattal" de szrt-t sem ert...


Most vettem mikramidet , keserusot,meg NPK mutragya+magnesium. Csak nem tudom milyen dozisban , melyiket melyikkel kozosen kiserletezzek..

Ha van barkinek javaslata szivesen veszem!



ápr. 15. 00:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Szoktad kútvízzel öntözni? Mert az sok helyen meszes, és a savanyú talajt igénylő fenyőféléknél sárgulást okoz. Nekem az É-Alföldön ebből volt problémám.

De pl. a Kunság nagy részén alapból is meszes a talaj. Ez pedig jópár elem felvételét, ill. hasznosulását gátolja.

Egy ilyen kép tökéletesen alkalmatlan hiánybetegségek felismeréséhez.

Elsőnek próbálj szerezni egy talaj pH-mérőt, és a gyökerek közelében nézd meg pár helyen a földet. Ha meszes, akkor nem nagyon tudsz mit tenni. (Ha kölcsönözni nem tudsz, venni is érdemes legalább egy ilyen kis egyszerűt: [link]

ápr. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!