Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet ilyenkor tenni egy...

Mit lehet ilyenkor tenni egy majomkenyérfával?

Figyelt kérdés
Még egyáltalán nem fejlődött ki, egy ismerősöm adta. Nagyon rossz állapotban van. A levelei kornyadtak, a tartóedénye nagyon kicsi. Azonnal meglocsoltam. Az egyik levelén fehér betegségszerűség kezdődött el, és nagyon lazán áll a földjében. Meg lehet még menteni? Van rá valamilyen speciális tápszer?

ápr. 30. 14:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kép nélkül nem lehet semmit mondani
ápr. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fotók kellenek.

Alapból kicsi cserépben kell tartani, mivel pozsgás növény, könnyen kirothad.

A fehér dolog talán gyapjas tetű, más ilyesmi nem nagyon létezik. Vagy esetleg ha a levél ezüstös fényű, az egyszerűen csak az elszáradás, lehullás előtt.

máj. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Megtanulni a nevét:

[link]


[link]

máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

3-as: nem kellene kötözködni, hiába más a hivatalos megnevezés, a köznyelvben senki nem használja azokat!

Rengeteg egyéb olyan szó, kifejezés van, ahol a mindennapokban másként neveznek valamit, mint amit tudományosan kitaláltak.

Ha annyira pontos akarsz lenni, akkor nem használsz magyar megnevezéseket, márcsak azért sem, mert rengetegszer tájegységenként as-más neve van ugyanannak a növénynek, hanem a szabályos, hivatalos latin neveket, amik mindenhol érvényesek.


Ezt a növényt (Crassula ovata) MO-on több száz éve majomfának, majomkenyérfának nevezik, arról nem tehet senki, hogy amikor elterjesztették, nem a szabályos nevet használták (vagy akkor még ez volt a hivatalos, utólag lett átnevezve)


Szóval a válaszod kizárólag veszekedésre jó, arra viszont nem vagy képes, hogy értelmes választ is adj!

máj. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kérdezö: próbálj egy képet feltenni, akkor könnyebb segiteni.

Elsö lépésben a betegnek tünö leveleket szedd le (valószínüleg tényleg gyapjastetö lehet a leírás alapján), ha egyszer meglocsoltad, állítsd félárnyékos helyre és várd meg, amíg kicsit észrejön. Nagyon könnyü túlöntözni, ettöl elrohad, ezért óvatos legyél

A hajtások végeiröl letörhetsz 5-10 cm-es részt, ezeket földben vagy vízben könnyü legyökereztetni, ha nem öntözöd túl.

máj. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Itt egy kép a gyapjastetüröl növényen, ami aránylag jellemzö:

[link]

máj. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm, mindegyikre ment a zöld pipa! Azó kicsit jobban lett. Megfogadom mindenki tanácsát, letépem a beteg leveleket. Tényleg gyapjastetű a betegség. Ha jó neki a kicsi edény, akkor nem ültetem át, nehogy még nagyobb kárt okozzak… Félárnyékos helyre tettem, és ügyelek a vízbevitelre. Sajnos fotót nem tudom, hogy, hogyan kell csatolni.

Még egyszer nagyon köszönöm mindenkinek!

máj. 1. 18:21
 8/18 anonim ***** válasza:

Fotót képfeltöltö oldalon keresztül tudsz feltenni, oda beteszed a képet, kiad egy linket, amit ide bemásolsz.

Ha tényleg gyapjastetü - ami igen valószínü -, kertészboltban vagy Obiban kérj ellene szert, mert a legtöbbször nagyon nehezen tünnek el. A meglévö tetveket óvatosan kend be alkohollal (denaturált szesz is jó, vagy mßas erösebb alkohol), ettöl az aktuális tetvek elpusztulnak, illetve ha valami szerrel bespricceled a növényt, akkor eléri a börüket. Sajnos sok petét raknak, ami nem észrevehetö sokáig, és hosszú idön keresztül újra kelnek ki másik tetvek.

Ezek általában akkor támadnak meg egy növényt, ha túl száraz és meleg szobában teleltették öket, illetve a földje állandóan túl száraz. Ha hetente öntözöd, és nem tüzö napon tartod, kevésbé érzik jól magukat (a tetvek)

máj. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát ezt azért nem kellene hetente öntözni. 2 vagy 4 hetente elég.

Újra III. kategóriás lett a 4 grammos Spilan, azzal beöntözve egyszerre meg tudsz szabadulni az állatkáktól. Egyedileg elég nehéz, újra és újra előjönnek, és átterjednek más növényekre is (ha vannak).

máj. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Minden új válaszolónak köszönöm! Igen, voltam abban a helységben ahol teletették, kifejezetten meleg volt ott. A földje száraz volt, de meglocsoltam. Ezt azóta nem ismételtem meg. Holnapután el is megyek az Obi-ba, és veszek olyan szert. Nincs tűző napon, és (bár lehet, hogy csak a reménykedésem kivetülése) úgy látom mintha kicsit jobban lenne.

Van még valami teendőm vele, vagy csak várjak, és úgy 2 hetente öntözzem, és kezeljem a tevteket?

máj. 2. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!