Kezdőoldal » Otthon » Kert » A nektarin fánk levelei...

A nektarin fánk levelei fodrosak,le is hullottak nagyrészt.3x permeteztem, hiába.Kérdésem: mivel lehetne megmenteni a fát és a rajta lévő barackokat(a világ legjobb barackja volt)? Tapasztalattal, szaktudással rendelkezők válaszait kérném. Köszönöm.

Figyelt kérdés

#barack #nektarin #levélzsugorodás
ápr. 30. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel permetezted?
ápr. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az összes fodros levelet le kell róla szedni, aztán lefújni Srore 250-el.
ápr. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A jó idő megszünteti a fertőzést, a gomba nem bírja a meleget.

Lefújhatod esetleg Score-ral vagy hasonlóval, az segít a melegnek. De ha semmit nem csinálsz, most már akkor se sok ideje van a gombának, a beteg levelek lehullanak, és ha a fa bírja erővel, jönnek az új, egészséges levelek. A beteg hajtásokat mindenestől törd le.

Tafrina ellen nem akkor kell permetezni, mikor már megjelent, mert olyan szer nem létezik, ami ilyenkor is meggyógyítaná. Tavasszal rezes lemosás, utána már virágzás előtt el kell kezdeni a permetezést, mert a pár centis levelek is fertőződnek, onnantól meg már nem nagyon tudsz mit kezdeni. A felszívódó szerek is csak a további terjedést akadályozzák meg. Időjárástól függően 7-10 naponta kell permetezni, általában április közepéig, végéig, a meleg és száraz idő beköszöntéig.

máj. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.(Score250EC-vel permeteztem, valószínű, túl későn kezdtem el - már virágzott. Olyan, mintha haldokolna, szegény...)
máj. 1. 19:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Pirosbimbós állapotig lemosópermetezést ajánlok. Pirosbimból állapottól kezdődően a tribázikus rézszulfátot tartalmazó Cuproxat-ot, de csak 20ml/10 liter permetlé koncentrációban. Ezt elviseli virágzásban és a virágzás után a viasz kialakulásáig, amikor a termés 5forintosnyi. Onnantól a normál Cuproxat ajánlással (50ml/10liter) is lehet permetezni. De amikor már van levélzet is, amin felszívódjon egy felszívódó szer, onnantól szoktam inkább Folicur Solo-val, vagy Score-ral, vagy ugyanaz a difenokonazol más márkanéven Alfa Solo-val megpermetezni mindenféle barackomat.

Különösen fontos a hirtelen meleg után jövő lehűlés előtt megpermetezni a felszívódókkal, mert a tafrina a hideg időben érzi jól magát.

És hogy honnan szedtem, hogy virágzásban rézzel kell fújni a barackot? No nem akármilyen rézzel, hanem tribázikus rézszulfáttal! Biokontrollék írták annakidején, hogy virágzásban fújták a tafrinás őszibarackjukat Cuproxat-tal. Az eredeti cikket már nem találom, átírták erre:

[link]

máj. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös: Köszönöm szépen a tapasztalatokon alapuló választ. Mindent feljegyeztem, ha túléli szegény (kopasz)barackfám - alig maradt levele! - jövőre így teszek...
máj. 4. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!