Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki milyen motorolajat használ...

Ki milyen motorolajat használ a benzines fűnyíróba?

Figyelt kérdés

Most vásároltam egy Riwall márkájú fűnyírót, és szeretném tudni milyen olajat érdemes önteni bele.


Ajánlott olajtípusnak SAE10W-30 van írva a használati útmutatóba.


Interneten böngészve találtam saját márkás olajat hozzá: [link]


De találtam hozzá csak simán SAE30 típusú olajat: [link]


Érdemes ragaszkodni a SAE10W-30 olajhoz, vagy jó bele a Mannol SAE30 olaj is?


Meg mi a különbség a SAE10W-30 és a SAE30 olaj között?


Köszönöm előre is a válaszokat.


ápr. 17. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kell bele motorolaj is? Én öt éve használom, de csak benzint tettem eddig bele.
ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

A SAE 30 mindkettőnél ugyanaz. A 150 fokon mért viszkozitást mutatja. Ha ez túl magas szám, akkor az olaj túl híg, és ha tűzforróra melegszik nyáron a motor, akkor egy 50-es olaj már elég gyengén ken, mert vékony az olajfilm a fémrészek közt.

Az első szám fűnyírónál nem lényeg, az a téli (winter) hidegben való folyósságot mutatja.

A Mannol elég tűrhető márka, a Riwall esetében meg nem lehet tudni, melyik céggel gyártatja. (Mert ők egész biztosan nem gyártanak olajat.)

Egyiknél se írják, hogy ásványi vagy szintetikus. A szintetikus jobb, erre rákereshetsz más oldalakon.

ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én az autóból megmaradt márkás 5-40 est rakok bele.Ha autóba jó,fűnyiróba is jónak kell lenni.Kapálógép motorjába is ez kerül évek óta.
ápr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is maradék motorolajat használok. 5W-30, 5W-40 általában. Nincs gond velük.
ápr. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
+1: ami a kocsiból megmaradt.
ápr. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!