Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiültessem most a paradicsom...

Kiültessem most a paradicsom palántãkat, vagy inkább vigyem be a melegbe?

Figyelt kérdés

Kecskemét mellett lakom, ma vettem egy békéscsabai ismerős kertészetben pár tucat palántát. Szép magasak, virág is van rajtuk.



De folyamatosan olyan hideget ír az előrejelzés, hogy nem tudom melyik a jobb megoldás.

Kiültetni a kertbe vagy vigyázni rã bent...?


1-2 fok lesz ma éjjel, ha igaz?!



Mi lenne jobb a növényeknek?



#paradicsom #palánta #Kiültetése
ápr. 17. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Edényesek?

Bent nem jó nekik, de kint meg elfagyhatnak.

Holnapra Kecskemétre az Időkép 6 fokot ír, de pénteken és szombaton még ott sincs kizárva a fagy. Vasárnap előtt ne ültesd ki semmiképpen, az előrejelzést nem igazán szokták eltalálni.

De addig se bent legyenek, csak éjszakára vidd be őket fűtetlen helyre, de nappal szoktasd őket a naphoz. Ha csak úgy kibszod őket, akkor meg fognak égni a levelek. Szoktatásnak jó, ha pl. egy nagyobb fa ritkás lombján át éri őket a nap, vagy én pl. ilyesmi piacról beszerezhető, ritkás anyagú eldobható rekesszel szoktam lefedni pár napra:

[link]

De ha olyan idő van, mikor felhők jönnek-mennek, és hol elbújik a nap, hol előjön, az is megteszi szoktatásnak, mert nem éri a leveleket hosszú időn át.

Virágos palántát csak erősen "akciósan" érdemes megvenni, az már túl öreg palánta. Kötődik rajtuk egy termés, azzal kínlódik a növény (megfelelő gyökérzet és elegendő levél hiányában), közben nem fejlődik sehova. Amin meg kiültetéskor nincs virág, az háromszorosára nő, és ha kellően fejlett lesz, folyamatosan hozni fogja a terméseket.

Én a sajátokat még legalább 8 napig nem ültetem ki.

ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy hetet várnék én, a héten lehetnek fagyok.

Persze később is lehet, de annak már kisebb a valószínűsége.

ápr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Még ne ültesd ki őket! Nappal legyenek kint, esténként pedig vidd be őket!
ápr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy elég olyankor bevinni éjszakára, mikor a települési előrejelzés (az esti kiadás) +2 fokot, vagy hidegebbet jósol. Vagy az előző reggeli kiadás +4-et vagy hidegebbet.
ápr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Miért vetted meg amikor fagyközeli hideget jeleznek előre .Palánta hetek múlva is lesz. A kertészek meleg helyen nevelik a palántákat,már a helycsere is nagyon megviselik a növényeket.Most vigyázz rá bent.
ápr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5

Az elejével egyetértek, de a kérdezőnek nincs fóliája vagy más, megfelelően világos helye, úgyhogy nappal már jobban jár, ha belefog a kiszoktatásba. Azzal is előbbre van, a kiültetés nem fogja megviselni annyira a palántákat, ha hozzászoktak az UV-hez.

ápr. 18. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ma reggel (Baranya) 3fok volt reggel és deres volt a fű.

Ha lett volna kiültetve paradicsom vagy paprika szabad földbe, az most elfagyott volna.

ápr. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Vagyok


Most hátramentem a kertbe és ahol árnyék van még mindig találni deres részeket.


[link]

[link]

ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én palántáim bent vannak.
ápr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Várj még jövő hét végéig.
ápr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!