Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet ilyenkor tenni egy...

Mit lehet ilyenkor tenni egy majomkenyérfával?

Figyelt kérdés
Még egyáltalán nem fejlődött ki, egy ismerősöm adta. Nagyon rossz állapotban van. A levelei kornyadtak, a tartóedénye nagyon kicsi. Azonnal meglocsoltam. Az egyik levelén fehér betegségszerűség kezdődött el, és nagyon lazán áll a földjében. Meg lehet még menteni? Van rá valamilyen speciális tápszer?

ápr. 30. 14:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Rendkívül fényigényes, mint minden pozsgás növény. Ha rendbe jön, akkor mehet tűző napra, úgy lesz szép. Virágozni (és nem tönkremenni) meg akkor fog, ha télre hűvös, világos helyre rakod, és egész télen nem öntözöd.

A földje rendben van? Ha valami kötött talajban van, ráadásul túl nagy cserépben, és agyonöntözik, az okozhat gyökérpusztulást. Szükség esetén át kell ültetni valami laza talajban.

(Az Obiban kétszer annyiért adnak mindent, a Spilant is, mint rendes helyen, mondjuk kertészeti szaküzletben.)

máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Rendben így fogok tenni! Egyenlőre akkor a félárnyékban hagyom. Nincsen nagy tartóedényben, és a földje se túl nedves.

Van valamilyen speciális tápszer, amivel segíthetem a fejlődését? Mondjuk, amivel havonta egyszer meg kell locsolni a földjét?

máj. 2. 18:32
 13/18 anonim ***** válasza:
máj. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Ez a tápszer kaktuszoknak van. Használhatom mjomkenyérfára is?
máj. 3. 14:00
 15/18 anonim ***** válasza:

Általában azt szokták az ismertetőbe írni, hogy kaktuszok és egyéb pozsgások számára.

De ha van esetleg általános tápoldatod, akkor azt is használhatod, mondjuk egy évben háromszor elég. Vagy havonta egyszer, fele dózissal. (Abban több a nitrogén.) Vagy még a muskátlitápoldat hasonlít a kaktuszoshoz. Egy ilyen kis növénynek nem érdemes külön venni szerintem, ha van másféle, annyira nem különösek az igényei.

máj. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ó, értem! Később utánaolvastam, és rájöttem, ez a majomkenyérfának is jó. Mindenképp veszek egy ilyet. Akkor nem érdemes nagy kiszerelést venni, mivel úgy se fogom gyakran használni?
máj. 3. 15:35
 17/18 anonim ***** válasza:
Fél deci is hosszú távra elég.
máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Rendben! Még egyszer köszönöm a segítséget! 😊
máj. 3. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!